Mapa strony

Skrzypczak najskuteczniejszy w II lidze

Szymon Skrzypczak prowadzi w klasyfikacji strzelców II ligi zachodniej. Napastnik KS Polkowice w 20 meczach zdobył aż jedenaście bramek i wyprzedza o jednego gola dotychczasowego lidera – Roberta Hirsza z Bytovii Bytów. Kolejny z naszych snajperów – Mateusz Szczepaniak z sześcioma trafieniami zajmuje piąte miejsce.

 
O tym, w jak wysokiej dyspozycji jest Szymon Skrzypczak, polkowicka publiczność mogła się przekonać podczas ostatniego meczu derbowego z Chrobrym Głogów. Wówczas najlepszy strzelec KS Polkowice dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dzięki tym trafieniom Szymon wyprzedził dotychczasowego lidera klasyfikacji strzeleckiej – Roberta Hirsza z Bytovii Bytów. Warto zaznaczyć, że były to pierwsze w tym sezonie bramki Szymona z „główki”. Do tej pory supersnajper KS Polkowice pokonywał bramkarzy wyłącznie strzelając nogą.

 

Pozostałe dziewięć bramek popularny „Skrzypek” zdobył w meczach z: Lechem Rypin, MKS Oława, Chrobry Głogów (wyjazd), MKS Kluczbork, Ruchem Zdzieszowice, Turem Turek, Jarotą Jarocin, Gryfem Wejherowo i Rozwojem Katowice. Miejmy nadzieję, że wysoka dyspozycja będzie towarzyszyć Szymonowi do końca rundy, a po ostatnim gwizdku w sezonie sięgnie po koronę „Króla Strzelców II ligi zachodniej”. Poniżej prezentujemy trójkę najskuteczniejszych strzelców II ligi zachodniej:

 

11 goli – Szymon Skrzypczak (KS Polkowice),
10 goli – Robert Hirsz (Bytovia Bytów),
8 goli – Krzysztof Kaliciak (Chrobry Głogów).