„Skrzypa” powalił Tura

Piłkarze KS Polkowice pokonali na wyjeździe Tura Turek 2:1. Oba trafienia dla zielono-czarnych zdobył Szymon Skrzypczak.Nasz napastnik z dorobkiem 17 trafień prowadzi w rywalizacji najlepszych strzelców 2. ligi zachodniej.

Pierwszy gol dla KS Polkowice padł już w 19. minucie. Wówczas po zgraniu piłki głową przez Adriana Cieślaka najsprytniejszy w polu karnym rywala okazał się Szymon Skrzypczak, który pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Jeszcze przed przerwą najskuteczniejszy strzelec II ligi zachodniej zdobył swojego siedemnastego gola w tym sezonie, a kapitalnym podaniem przy tej akcji popisał się Damian Ałdaś. Do przerwy podopieczni trenera Adama Buczka prowadzili 2:0.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat i w 53. minucie zdobyli kontaktową bramkę. Autorem tego trafienia był Marcel Kotwica, który strzałem z 10 metrów pokonał Damiana Primela. Do końca meczu oba zespoły miały swoje okazje do strzelenia gola, ale przy ich wykończeniu zabrakło precyzji lub piłkarskiego szczęścia. Tego dnia kibice zgromadzeni na stadionie w Turku więcej bramek nie zobaczyli. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla KS Polkowice. – W dzisiejszym meczu zagraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej wypracowaliśmy sobie więcej klarownych sytuacji, po których padły dwie bramki. Po przerwie gospodarze dążyli do wyrównania i szybko strzelili bramkę. Do ostatniego gwizdka kontrolowaliśmy przebieg spotkania, dzięki czemu sięgnęliśmy po kolejny komplet punktów. Mogliśmy zdobyć więcej bramek, ale nie udało nam się wykorzystać swoich okazji. Cieszymy się ze zwycięstwa i przygotowujemy się już do następnego spotkania – mówi Adam Buczek, trener KS Polkowice. W następnym meczu zielono-czarni zmierzą się na swoim stadionie z Elaną Toruń. Spotkanie odbędzie się 18 maja o godz. 17.

Bramki: 53. Kotwica – 19. Skrzypczak, 42. Skrzypczak

Tur Turek: Staniszewski – Wieczorek (46. Kiełb), Ragaman, Grala, Bogusz – Borys (65. Biel), Kotwica, Książek, Dolewka (79. Gląba), Mikołajczyk – Staroń

KS Polkowice: Primel – Cieślak, Bartków, Darda, Śliwiński, Fryzowicz, Krysian (83. Kusowski), Famulski (74. Karmelita), Ałdaś, Skrzypczak, Szczepaniak (85. Sołtyński)