Mapa strony

Skromne zwycięstwo Dynamo Drezno

Mimo bardzo ambitnej gry, podopieczni Adama Buczka przegrali dziś 1:0 z Dynamem Drezno. Zwycięskiego gola dla czarno – żółtych w 65. minucie zdobył Anthony Losilla. Spotkanie kontrolne zostało rozegrane na Willy-Tröger-Stadion w Pirnie (okolice Drezna).

 

Pierwsze minuty toczyły się pod dyktando gości. To polkowiczanie dyktowali warunki gry i byli bliscy strzelenia gola. W 15. minucie piłkarze z Drezna mogli mówić o dużym szczęściu. Piłka po uderzeniu Patryka Bryły odbiła się od słupka. W końcówce pierwszej połowy zespół KS Polkowice ponownie miał szansę wyjść na prowadzenie. Kapitalnym, prostopadłym podaniem popisał się Maciej Bancewicz, który doskonale dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Szymona Sołtyńskiego. Zawodnik KS Polkowice znalazł się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem. Niestety próba przelobowania Fromlowitza zakończyła się wznowieniem gry od bramki drużyny z Niemiec.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli zawodnicy z Drezna i w 65. minucie udokumentowali to strzeleniem zwycięskiego gola. Piłkę na połowie KS Polkowice wyłuskał Losilla i huknął jak z armaty pod porzeczkę KS Polkowice. Po niespełna dziesięciu minutach podopieczni Ralfa Loose ponownie mogli strzelić gola. Arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym KS Polkowice i podyktował rzut karny. Ostatecznie piłka z jedenastego metra powędrowała wysoko nad poprzeczką bramki KS Polkowice. W dzisiejszej grze kontrolnej nie padło już więcej bramek. Sparing z Dynamem Drezno zakończył się skromnym, jednobramkowym zwycięstwem zespołu czarno – żółtych. – Dzisiejszy mecz można podzielić na dwie części. W pierwszej połowie zespół zaprezentował się zdecydowanie lepiej. W przeciągu całego spotkania mieliśmy więcej klarownych sytuacji do strzelenia gola od rywala. Mimo to uważam, że wynik jest sprawiedliwy – powiedział nam tuż po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice. Spotkanie z Dynamem Drezno było ostatnim sprawdzianem dla KS Polkowice przed zbliżającymi się meczami z Legią II Warszawa (Puchar Polski) i inauguracyjnym spotkaniem z Rozwojem Katowice.

 

Składy:

Dynamo Drezno:
Fromlowitz – Köz, Jungwirth, Thoelke, Subasic, Fiel, Solga, Trojan, Ouali, Fort, Pepic.

KS Polkowice:
Primel (Kazimierczak 46’), Fryzowicz (46’ Szymik), Wacławczyk (80’ Karpiński), Bartków, Śliwiński ( 46’ Martynowicz), Sołtyński (80’ Niemasz M.), Krysian (46’ Karmelita), Kusowski, Bryła (46’ Szuszkiewicz M.), Bancewicz (46’ Kwaśniewski), Skrzypczak (46’ Szczepaniak).