Sandecja wygrywa w Polkowicach

W 2. kolejce Fortuna 1 Ligi Górnik uległ u siebie Sandecji Nowy Sącz 0:2. Za tydzień zielono-czarni podejmować będą w Polkowicach Zagłębie Sosnowiec.

W sobotnie popołudnie do Polkowic zawitała Sandecja Nowy Sącz. Pojedynek od początku ułożył się dla przyjezdnych. W 11. minucie do bramki Jakuba Szymańskiego trafił Błażej Szczepanek i zrobiło się 1:0 dla gości. Przyjezdni mieli optyczną przewagę, jednak Górnik starał się doprowadzić do remisu. Niestety pierwsze 45 min. nie przyniosło kolejnych goli. Po zmianie stron zaatakowali podopieczni Pawła Barylskiego, jednak Eryk Sobków nie wykorzystał dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. W 53. min. na 2:0 dla Sandecji podwyższył Damir Sovsic. Polkowiczanie nie zamierzali jednak się poddawać. Chwilę później Sobków przeniósł piłkę nad bramką gości. W 77. min. drugą żółtą kartkę zobaczył Rafał Kobryń i Górnik przez ostanie minuty meczu grał z przewagą jednego zawodnika. Sandecja zaparkowała jednak w swoim polu karnym popularny „autobus”. Pomimo szturmu Górnika przy Kopalnianej, zielono-czarni nie zdołali jednak doprowadzać do remisu.

Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1)
Bramki: Błażej Szczepanek 11, Damir Šovšić 52

Górnik: 74. Jakub Szymański – 11. Dominik Radziemski (59, 6. Rafał Karmelita), 27. Marcin Biernat, 5. Paweł Kucharczyk, 4. Jarosław Ratajczak (75, 16. Maciej Bancewicz) – 23. Eryk Sobków, 10. Maciej Pałaszewski (75, 13. Adrian Purzycki), 30. Kamil Wacławczyk, 17. Mariusz Szuszkiewicz, 7. Kajetan Szmyt (59, 31. Dorian Krakowski) – 37. Mateusz Piątkowski.

Sandecja: 31. Dawid Pietrzkiewicz – 77. Rafał Kobryń, 21. Sebastian Rudol, 90. Tomasz Boczek, 24. Kamil Słaby – 9. Błażej Szczepanek, 6. Maissa Fall, 33. Bartłomiej Kasprzak (58, 16. Michał Walski), 10. Damir Šovšić (66, 28. Michal Piter-Bučko), 11. Dawid Błanik (66, 7. Robert Janicki) – 18. Swetosław Dikow (88, 30. Dawid Wolny).

żółte kartki: Karmelita, Krakowski – Kobryń.
czerwona kartka: Rafał Kobryń (76. minuta, Sandecja, za drugą żółtą).

sędziował: Włodzimierz Bartos (Łódź).