Mapa strony

Rutyna wygrała z młodością

Po siedmiu wygranych z rzędu piłkarze KGHM ZANAM Polkowice doznali pierwszej ligowej porażki. Zielono-czarni ulegli w  Polkowicach Ruchowi Zdzieszowice 0:1.

Ostatnia wysoka wygrana Ruchu 4:0 z Zagłębiem II Lubin nie była dziełem przypadku. Popularne „Zdzichy” potwierdziły w Polkowicach, że ich dalekie miejsce w ligowej tabeli to tylko zbieg okoliczności. Polkowiczanie przystąpił do meczu osłabieni brakiem kontuzjowanego w meczu pucharowym z Lechią Dzierżoniów  – Dominika Radziemskiego oraz pauzujących za żółte kartki Damiana Primela i Jakuba Ostrowskiego.

Pojedynek od samego początku był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały piłką. Więcej szczęścia  mieli jednsk przyjezdni, którzy w 35 min. po szybkiej kontrze lewą strona boiska objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się  Dawid Czapliński. Do przerwy było 1:0 dla Zdzieszowic. W drugiej odsłonie Ruch dotrzymywał tempa polkowiczanom, którzy starali się doprowadzić do remisu. Tego dnia zabrakło jednak precyzji w wykończeniu akcji i KGHM ZANAM doznał pierwszej w tym roku ligowej porażki.

KGHM ZANAM Polkowice – Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:1)
Bramka: Czapliński 35

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak – Magdziak, Kowalski-Haberek, Galas (70 Konefał), Bancewicz, Szuszkiewicz (82 Zawadzki), Bednarski (70 Nowacki), Karmelita, Azikiewicz, Kobiela, Fryzowicz

Ruch Zdzieszowice: Sochacki – Sypek (72 Grądowski), Nowak, Czajkowski, Sotor, Czapliński (90+Kostrzycki), Pałach (55 Wolny), Bachor, Włodarczyk (82 Wieczorek), Damrat, Weremko

Galeria zdjęć