Mapa strony

Rozstrzelali sparingpartnerów

W miniony weekend juniorzy młodsi KS Polkowice rozegrali dwa mecze kontrole. Podopieczni trenera Andrzeja Wójcika pokonali kolejno FK Trutnov oraz Górnika Wałbrzych.

_DSC0406

Wprawdzie rozgrywki ligowe Klasy Okręgowej Juniorów Młodszych dobiegły końca to nasi młodzi zawodnicy nie zwalniaj tempa rozgrywając mecze kontrolne. Najpierw w czeskim Trutnovie rozbili swoich rówieśników z FK 9:3 by dzień później rozgromić w Wałbrzychu juniorów Górnika 7:1.

Cieszą wysokie wyniki a jeszcze bardziej sposób grania, który odpowiada mojej filozofii futbolu. W obu meczach byliśmy stroną dominującą na boisku i zespołem dyktującym warunki gry. Agresywny sposób grania, dobra organizacja w obronie, ogromna ilość odbiorów piłek na połowie przeciwnika to nasze atuty. Do tego trzeba dodać wiele sytuacji pod bramkami rywali, przy których zabrakło koncentracji. Nasza gra spotkała się z dużym uznaniem działaczy i trenerów z Czech, którzy już teraz  zapowiadają srogi rewanż i podtrzymanie dobrych kontaktów. Najważniejsze jest szybkie przyswojenie taktyki narzuconej przez trenera. Do tej pory dobre momenty przeplataliśmy prostymi błędami, ale po tych dwóch sparingach mój optymizm i wiara w zawodników wzrosła do granic szczęścia. Jedno jest pewne, jeżeli tak dalej moi zawodnicy będą się rozwijać to piłka w Polkowicach będzie miała wiele pociechy na lata – podsumował spotkania kontrolne trener Andrzej Wójcik.

FK Trutnov –  KS Polkowice 3 : 9  
Bramki: Świdwa 3, Kostek 3, Krawczyk 2, Tkaczyk 1

Górnik Wałbrzych –  KS Polkowice 1 : 7
Bramki: Świdwa 4, Krawczyk 3,

KS Polkowice: Adrian Wadas, Jakub Krzysiek, Maciej Pfajfer – Borys Szatkowski, Dawid Bielecki, Patryk Kłak, Dominik Żywakowski, Jarek Tkaczyk, Bartosz Szeliga – Michał Malinowski, Dominik Wasieńko, Marek Żurkowski, Bartek Jankowski, Kamil Olszewski, Kamil Gajewski – Dawid Kostek, Dawid Świdwa, Adrian Krawczyk