Rozstrzelali Piasta

W meczu 13. kolejki piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali na wyjeździe Piasta Żmigród 4:1. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Krzysztof Drzazga 2 oraz po jednej Mariusz Szuszkiewicz i Maciej Bancewicz.

mecz

Podopieczni trenera Jarosława Pedryca pojechali do Żmigrodu w nieco zmienionym składzie. W autobusie zabrakło kontuzjowanych Szymona Szymika, Mateusza Magdziaka oraz Piotra Kasińskiego. Ich miejsce zajął Kamil Zawadzki oraz powracający do zespołu po kontuzji Ariel Sworacki.

Pierwsze minuty meczu należały do polkowiczan. Już po kwadransie KGHM ZANAM powinien prowadzić 2:0, niestety swoich dogodnych sytuacji do zdobycia goli nie wykorzystali Fryzowicz i Drzazga. W końcówce pierwszej połowy sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że nie wykorzystane sytuacje się mszczoną. W 41 min. gospodarze za sprawą Grzegorza Mazurka objęli prowadzenie i arbiter zakończył pierwszą połowę. W przerwie meczu trener Jarosław Pedryc przeprowadził ze swoimi podopiecznymi męską rozmowę, która przyniosła oczekiwany efekt bramkowy. W pierwszej akcji po wznowieniu gry Maciej Baniewicz huknął z 20 metrów i zrobiło się 1:1. Niepełna trzy minuty później ze zdobycia kolejnego gola dla KGHM ZANAM cieszył się Krzysztof Drzazga. To jednak nie był koniec festiwalu strzeleckiego w wykonaniu zielono-czarnych. W 55 min. dobrze dysponowany tego dnia Mariusz Szuszkiewicz uderzył dystansu i było 3:1 dla naszych. 20 minut później solową akcją w polu karnym rywala popisał się najlepszy strzelec KGHM ZANAM – Krzysztof Drzazga. Popularny „Drzaga” minął czterech graczy Piasta, następnie ograł bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Gdyby swoje okazje wykorzystali jeszcze Fryzowicz i Bancewicz to spotkanie w Żmigrodzie mogło zakończyć się pogromem miejscowych. Ostatecznie KGHM ZANAM Polkowice rozgromił Piasta 4:1.

Piast Żmigród – KGHM ZANAM Polkowice 1:4 (1:0)
Bramki: Grzegorz Mazurek 41 – Maciej Bancewicz 46, Krzysztof Drzazga 49, 71, Mariusz Szuszkiewicz 55

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Zawadzki (48 Dziedzina), D. Wacławczyk, Karpiński, K. Wacławczyk, Szuszkiewicz, Famulski (75 Karmelita), Bancewicz (80 Galas), Drzazga (85 Jurak), Sworacki, Fryzowicz.