Rozbili Stelmet

W meczu kontrolnym rozegranym w Zielonej Górze piłkarze KS-u Polkowice pokonali spadkowicza z II ligi, miejscowy GKP Stelmet 3:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Karol Fryzowicz, Krzysztof Drzazga oraz Dominik Bekieszczuk.

Pojedynek ze Stelmetem był podsumowaniem obozu przygotowawczego w Grodzisku Wielkopolskim. Zespół wracając ze zgrupowania zatrzymał się w Zielonej Górze by zmierzyć się z drużyną, która jeszcze w ubiegłym sezonie walczyła w 2. lidze. Trener Jarosław Pedryc wystawił przeciwko rywalom swoich najlepszych graczy uzupełnionych młodzieżą. Pojedynek miał wyrównany przebieg tylko przez pierwsze 30 minut, później zarysowała się lekka przewaga polkowiczan. Po 45 minutach był bezbramkowy remis. W 52 min. Karol Fryzowicz wykorzystał błąd golkipera Stelmetu posyłając lobem piłkę do bramki rywala. 10 minut później było już 2:0. Solową akcję na polu karnym miejscowych przeprowadził Krzysztof Drzazga, który precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie zielono-czarnych. Wynik spotkania ustalił wprowadzony po przerwie Dominik Bekeiszczuk. W Zielonej Górze KS Polkowice zwyciężył Stelmet GKP 3:0.

Stelmet GKP Zielona Góra – KS Polkowice 0:3 (0:0)

Bramki: Fryzowicz 52, Drzazga 65, Bekieszczuk 80.

KS Polkowice: Primel (60 Sajak) – Zawadzki (60 Stępień), Rytkowski, Wacławczyk, Sworacki, Drzazga, Dziadowicz (60 Surożyński), Jurak (60 Nowakowski), Fryzowicz (60 Dybizbański), Bancewicz (60 Kochman), Szuszkiewicz (30 Karpiński), (60 Bekieszczuk),