Remis ze „Zdzichami”

W meczu 28 kolejki piłkarze KS Polkowice zremisowali przed własną publicznością z Ruchem Zdzieszowice 1:1.

Po wygranej w rundzie jesiennej 5: 0 nad Ruchem kibice KS-u liczyli na kolejne wysokie zwycięstwo swojego zespołu. Mecz miał być łatwy, lekki i przyjemny. Polkowiczanie przystąpili jednak do pojedynku osłabieni brakiem pauzującego za żółte kartki Szymona Skrzypczaka oraz kontuzjowanego Mateusza Bartczaka. Od pierwszych minut na boisku było dużo walki. Już w 3 minucie goście oddali swój pierwszy strzał, a piłka po uderzeniu Marcina Lachowskiego o centymetry minęła lewy słupek bramki Damiana Primela. 15 minut później kibice KS-u cieszyli się już z pierwszego gola. Polkowiczanie przeprowadzili akcję lewą stroną boiska, piłkę na szesnastym metrze otrzymał Mariusz Szuszkiewicz, który lobował bramkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem miejscowych 1:0.

Po zmianie stron popularne „Zdzichy” rzuciły się do odrabiania start. W 55 minucie kapitan naszego zespołu Rafał Darda faulował w polu karnym zawodnika gości i sędzia pokazał na wapno. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Lachowski, który płaskim strzałem w prawy róg bramki Primela doprowadził do wyrównania. Podopieczni trenera Adama Buczka niemal natychmiast po starcie gola ruszyli do ataku. W 79 min. czerwoną kartkę za faul na Mateuszu Szczepaniaku zobaczył Sebastian Polak i ostatnie 10 minut przyjezdni grali w osłabieniu. Niestety pomimo naporu naszego zespołu wynik remisowy utrzymał się do końca. W Polkowicach miejscowy KS zremisował z Ruchem Zdzieszowice 1:1.

Na konferencji prasowej trener Ruchu – Stanisław Wróbel był zadowolony z wyniku.  ” Zagraliśmy dobry mecz, bardzo się cieszę, że udało nam się z ciężkiego terenu z Polkowic wywieźć 1 punkt”.

W zupełnie innym nastroju był trener KS Polkowice- Adam Buczek. „Nie cieszy mnie wynik, bo przed tym meczem zakładaliśmy wywalczenie 3-ch oczek. Przed nami jednak kolejne mecze. Za trzy dni gramy wyjazdowe spotkanie z Turem Turek”.

KS Polkowice: Primel- Ałdaś (89 Bancewicz), Bartków, Fryzowicz ( 64 Sołtyński), Famulski, Cieślak, P. Szuszkiewicz, M. Szuszkiewicz (73 Bryła), Darda, Krysian, Szczepaniak.

Ruch Zdzieszowice: Kasprzik – Sotor (46 Hanzel), Krzysztoporski (65 Kiliński), Polak, Sobik, Kapłon, Damrat (46 Hałgas), Lachowski, Sendecki (70 Kampa), Gamla, Łączek.