Remis na koniec sezonu

Podopieczni Adama Buczka bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Spotkanie odbyło się w ramach ostatniej, 34. kolejki II ligi zachodniej. Na koniec sezonu polkowiczanie uplasowali się na wysokim, 6. miejscu w ligowej tabeli.

 

W ostatnim meczu w sezonie 2012/2013 r. KS Polkowice podzielił się punktami z Gryfem Wejherowo. Spotkanie obfitowało w groźne akcje, ale żadnej z drużyn nie udało się skierować piłki do bramki. Warte podkreślenia jest również to, że nasz zespół od 60. minuty grał w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Adrian Cieślak. – To był naprawdę dobry mecz w wykonaniu mojego zespołu. Spotkanie było szybkie i mogło się podobać kibicom. Niestety zabrakło w nim bramek. Uważam, że remis jest sprawiedliwym wynikiem – mówił po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice.W 34. kolejkach polkowiczanie wywalczyli 56 punktów i zajęli wysokie, 6. miejsce w ligowej tabeli. Jak na debiutujący zespół w lidze zawodowej jest to naprawdę imponujący wynik. Swojego zadowolenia z zakończonego sezonu nie krył po meczu z Gryfem Piotr Wójcik, kierownik I zespołu. – Pragnę serdecznie pogratulować trenerowi i zespołowi wspaniałego sezonu. Chłopaki zostawili sporo serca na drugoligowych boiskach. Jestem bardzo szczęśliwy, że KS Polkowice podniósł się po zeszłorocznym spadku i pokazał swój charakter. Przed sezonem niewielu wierzyło w naszą drużynę. Słyszeliśmy wyłącznie komentarze, że jak się utrzymamy, to będzie cud. Jako debiutant z pewnością sprawiliśmy wielką niespodziankę w drugiej lidze. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy w równie dobrych nastrojach – mówi Piotr Wójcik, kierownik I zespołu. Do gratulacji dołączamy się i my – redakcja www.kspolkowice.pl.

 

Skład KS Polkowice: Primel – Cieślak, Darda, Bartków, P. Szuszkiewicz (46. Śliwiński), Fryzowicz,  Bryła (75. Sołtyński), Krysian (80. Wacławczyk), Kusowski, Ałdaś, Szczepaniak.