Mapa strony

Punkty pojechały do Polkowic

Lekko, łatwo i przyjemnie tak można określić niedzielne spotkanie wyjazdowe piłkarzy KGHM ZANAM Górnik Polkowice. Zielono-czarni pewnie pokonali Stilon Gorzów Wlkp. 3:0 i powiększyli swoją przewagę nad rywalami.


fot. Gazeta Lubuska

Podopieczni trenera Enkeleida Dobi już przed meczem znali wyniki ligowe swoich rywali, którzy mecze rozgrywali w sobotę. Polkowiczanie mieli zatem okazję powiększyć przewagę nad resztą drużyn bijących się o 2 ligę.

Pierwsze minuty pojedynku w Gorzowie Wlkp. były bardzo wyrównane i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi w polu. Pierwszą składną akcję w meczu przeprowadzili piłkarze Górnika w 31 min. Piłkę otrzymał na prawą stronę Maciej Bancewicz, który z 5 metrów strzałem głową pokonał golkipera Stilonu. Chwilę później zielono-czarni prowadzili już 2:0. Michał Bednarski będąc w polu karnym oddał strzał w kierunku bramki rywala. Futbolówka trafiła w rękę gracza Stilonu a sędzia wskazał na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Bednarski, który niczym Lewandowski pokonał bramkarza miejscowych. W ostatniej minucie I połowy akcję lewą stroną boiska przeprowadził Bancewicz. Posłał piłkę wzdłuż bramki Stilonu a Mateusz Magdziak umieścił ją w siatce gospodarzy. Do przerwy było 3:0. Po zmianie stron polkowiczanie nadal próbowali podwyższyć wynik meczu. Niestety więcej goli w meczu nie padło. Górnicy pokonali Stilon 3:0 i umocnili się na pozycji lidera z przewagą 6-ciu  punktów nad rezerwami Zagłębia Lubin.

 

Stilon Gorzów Wlkp. – KGHM ZANAM Górnik Polkowice 0:3 (0:3)
Bramki: Maciej Bancewicz 31, Michał Bednarski 38 k., Mateusz Magdziak 45

KGHM ZANAM Górnik Polkowice: Kopaniecki – Magdziak, Opałacz, Kowalski-Haberek, Król, Azikiewicz (66 Radziemski), Wacławczyk, Ekwueme (67 Karmelita), Bancewicz (75 Fryzowicz), Bednarski, Szuszkiewicz (79 Kocik)