Puchar pojechał do Legnicy

W meczu finałowym Pucharu Polski OZPN Legnica rezerwy Miedzi pokonały KGHM ZANAM Polkowice 1:0. O zwycięstwie gości zadecydowała jedna bramka zdobyta w 80 min. spotkania przez Adriana Woźniczkę.

1

Rezerwy legnickiej Miedzi przyjechały do Polkowic wzmocnione kilkoma graczami z pierwszej drużyny występującej na poziomie 1. ligi. Nasz zespół zagrał osłabiony brakiem kontuzjowanego bramkarza Damiana Primel oraz chorego Macieja Bancewicza. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, a optyczną przewagę mieli piłkarze KGHM ZANAM Polkowice. Niestety do przerwy bramki nie padły. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Więcej z gry mieli polkowiczanie, jednak szczęście uśmiechnęło się do Miedzi. W 80 min. legniczanie wykonywali rzut wolny z 16. metrów. Piłka po drodze odbiła się od Adriana Woźniczki i wpadła do bramki strzeżonej przez Jacka Sajaka. Więcej goli nie padło i mecz zakończył się wygraną rezerw Miedzi Legnica 1:0. Puchar OZPN pojechał do Legnicy, natomiast polkowiczanie musieli zadowolić się pucharem za zajęcie II miejsca.

KGHM ZANAM Polkowice – Miedź II Legnica 0:1 (0:0)
Bramka: Woźniczka 80

KGHM ZANAM Polkowice: Sajak – Kasiński, Sworacki, Magdziak, Fryzowicz, Karmelita, Szuszkiewicz (87 Hempel), Galas, Bobkiewicz, Karpiński (79 Szymik), Dziedzina.

Miedź II Legnica: Smóg – Trifonov (72 Kuśnierz), Woźniczka, Walaszek, Chodyga, Cieślik (56 Wójcik), Światły (70 Wojciechowski), Wichłacz (90 Rokita), Zatwarnicki, Zieliński (90 Dyrda), Krauz (90 Wasilewski)

Galeria zdjęć