Puchar nie dla Polkowic

W meczu 1/4 Pucharu Polski OZPN Legnica KGHM ZANAM Polkowice uległ po rzutach karnych Orkanowi Szczedrzykowice 4:5. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

orkan fotka

Do meczu z Orkanem podopieczni trenera Jarosława Pedryca przystąpili w nieco innym zestawieniu niż w lidze. Od pierwszych minut na ławce zasiedli: najlepszy strzelec KGHM ZANAM – Krzysztof Drzazga, lewy obrońca Szymon Szymik oraz rozgrywający Mateusz Magdziak. Brak trzech podstawowych graczy był widoczny w drużynie polkowickiej. W 34 min. Piotr Kasiński faulował zawodnika Orkana w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem okazał się Marcin Kula, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W pierwszej bezbarwnej połowie więcej bramek nie padło i na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1:0 dla Okrana. Od początku drugiej połowy na murawie zameldował się Krzysztof Drzazga, który zmienił Dawida Dziadowicza. W 59 min. gospodarze po strzale Kasińskiego doprowadzili do remisu, a w 79 min. za sprawa Wojciecha Juraka wygrywali już 2:1. Gdy wydawało się, że zielono-czarni mają mecz pod kontrolą Maciej Bancewicz w ostatniej minucie meczu potraktował ostro gracza przyjezdnych za co zobaczył czerwoną kartkę. Chwile później goście po uderzeniu Marcina Ogórka doprowadzili do remisu i sędzia odgwizdał koniec regulaminowego czasu gry. Do wyłonienie zwycięzcy potrzebne były zatem rzuty karne. Tu lepsi o jednego gola okazali się piłkarze ze Szczedrzykowic, którzy awansowali do półfinału Pucharu Polski OZPN Legnica.

KGHM ZANAM Polkowice – Orkan Szczedrzykowice 2:2 (dogr. 4:5)
Bramki: Kasiński 59, Jurak 79 – Kula 34 k., Ogórek 90

Rzuty karne:
KGHM ZANAM: Wacławczyk 1, Szuszkiewicz 1, Drzazga 0, Kaliciak 1, Magdziak 1
Orkan: Kula 1, Wyżga 1, Ogórek 1, Babeczko 1, Kusto 1

KGHM ZANAM Polkowice: Ptak – Karpiński, Zawadzki, Jurak (89 Surożyński) , Wacławczyk, Bancewicz, Szuszkiewicz, Kaliciak, Kasiński, Dziadowicz (46 Drzazga), Fryzowicz (14 Magdziak).

Orkan Szczedrzykowice: Sinanis – Syska (79 Halocha), Babeczko, Zieliński (77 Kalicki), Wyżga, Gambal, Śliwiński (88 Kusto), Grygierczyk, Kociszewski (77 Rosa), Kula, Liberek (85 Ogórek) .