Puchar dla Lubina

W meczu finałowym Pucharu Polski  na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy piłkarze rezerw Zagłębia Lubin pokonali KGHM ZANAM Polkowice po rzutach karnych 5:4.

Na boisku w Polkowicach spotkały się dwie dobrze wyszkolone piłkarsko drużyny, a na trybunach zasiadło blisko 700 kibiców. Od samego początku ton grze nadawali polkowiczanie, którzy w pierwszych 45 min. stworzyli sobie co najmniej cztery 100% sytuacje do zdobycia gola. Niestety piłka nie chciała wpaść do bramki Zagłębia i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. W 72 min. goście po bramce Artura Siemaszko wyszli na prowadzenie. Piłkarze KS-u odpowiedzieli niemal natychmiast, a piłkę do bramki Dominiaka Hładuna posłał Maciej Bancewicz. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie gry lepsi byli piłkarze Zagłębia II Lubin wygrywając 4:3 i zdobywając Puchar Polski OZPN Legnica.

KGHM ZANAM Polkowice – Zagłębie II Lubin 1:1 (0:0), karne 3:4
Bramki: Bancewicz 77 – Siemaszko 72

Rzuty karne:
KGHM ZANAM Polkowice
Dawid Wacławczyk –
Maciej Bancewicz –
Wiktor Kobiela +
Szuszkiewicz +
Wojciechowski +

Zagłębie II Lubin
Szota –
Mucha +
Szymankiewicz +
Siemaszko +
Żyra +

KGHM ZANAM Polkowice: Jakub Kopaniecki – Karol Fryzowicz (43 Kamil Zawadzki), Dawid Wacławczyk, Mikołaj Ptak, Radosław Karpiński (90 Tomasz Wojciechowski), Adrian Nowacki (65 Wiktor Kobiela), Rafał Karmelita, Wojciech Konefał (78 Ariel Famulski), Maciej Bancewicz, Mariusz Szuszkiewicz, Michał Bednarski (87 Mateusz Surożyński)

Zagłębie II Lubin: Dominik Hładun – Serafin Szota, Dominik Jończy, Damian Oko, Paweł Bieliński, Patryk Mucha, Deimantas Petravicius (46 Marcin Gołębiowski), Kacper Szymankiewicz, Artur Siemaszko, Paweł Żyra, Filip Dudziak


Po meczu powiedzieli:

Andrzej Turkowski – trener Zagłębie II Lubin
– Cieszymy się ogromnie. Zderzyliśmy się dzisiaj z trzecioligową drużyną, zajmującą piąte miejsce w tabeli, a my gramy w czwartej lidze. Dzisiaj wygrywając ten finał zdobyliśmy dodatkowe i fajne doświadczenie dla zawodników. Cieszymy się z tego i na pewno nas to zdopinguje do dalszej gry. Nie sądzę, że Zagłębie było zdecydowanie lepsze ale też mogliśmy podwyższyć wynik. KS Polkowice też miał swoje super sytuacje i ich nie wykorzystał, to już problem gospodarzy.

 

Enkeleid Dobim- trener KGHM ZANAM Polkowice
– Pokazaliśmy, że chcemy wygrywać, prowadziliśmy otwartą grę i wydaje mi się, że byliśmy lepsi ale nie zawsze lepszy wygrywa. Taka jest piłka nożna. Uważam, że chłopaki mogą być dumni z tego co wykonywali na boisku przez 90 minut. Potem karne czyli loteria. Straciliśmy bramkę i potrafiliśmy się odbudować i wyrównać. Jestem bardzo zadowolony z tego co drużyna zaprezentowała na boisku. To pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze, że mamy dobrą formę i idziemy dalej w lidze. Puchar nam troszkę to skomplikował bo gramy co trzy dni. Sądzę,  że każdy może być dumny z tego co drużyna pokazuje.

Galeria zdjęć