Przepłynęli Odrę

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice awansowali do półfinału Pucharu Polski OZPN Legnica. W meczu wyjazdowym zielono-czarni pewnie pokonali Odrę Total Ścinawa 4:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Maciej Bancewicz, Wiktor Kobiela oraz Mateusz Piotrowski i Karol Fryzowicz.

Trener Enkeleida Dobi w meczu ćwierćfinałowym okręgowego Pucharu Polski dał szansę występu na murawie zawodnikom, którzy zazwyczaj wchodzą z ławki. Młodych piłkarzy wspierali doświadczeni: Karol Fryzowicz, Ariel Famulski, Mateusz Magdziak i Ariel Sworacki. Po pierwszej połowie na tablicy wyników było 0:0. W drugiej odsłonie Odra po rzucie karnym wykonanym przez Mateusza Łodeja objęła prowadzenie. Reakcja szkoleniowca zielono-czarnych była natychmiastowa. Na plac gry weszli m.in.: Maciej Bancewicz i Piotr Azikiewicz, co niewątpliwie wzmocniło siłę ataku KGHM ZANAM. W 61 min. do remisu doprowadził Bancewicz, a polkowiczanie praktycznie nie opuszczali połowy rywala. 4 minuty później nasi piłkarze prowadzili już 2:1, a na listę strzelców wpisał się Wiktor Kobiela. W 73 min. akcję prawą stroną boiska zainicjował Bancewicz, zagrał dokładnie w pole karne a Mateusz Piotrowski pięknym strzałem z przewrotki umieścił futbolówkę w bramce miejscowych. Kolejnego gola po indywidualnej akcji dołożył Karol Fryzowicz. Gospodarze odpowiedzieli bramką Dawida Sety. Więcej goli nie padło. W Ścinawie KGHM ZANAM Polkowice pokonał IV ligową Odrę 4:2 i awansował do ½ finału Pucharu Polski OZPN Legnica.

Odra Total Ścinawa – KGHM ZANAM Polkowice 2:4 (0:0)