Przepłynęli Odrę

W I rudzie Pucharu Polski OZPN Legnica piłkarze KGHM ZANAM Polkowice po rzutach karnych pokonali Odrę Ścinawa. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

1

Trener Jarosław Pedryc zabrał na mecz pucharowy do Ścinawy tylko 13 graczy. W większości byli to młodzi zawodnicy, którzy walczą o miejsce w pierwszej jedenastce KGHM ZANAM. Niestety już w pieszej minucie meczu ambitny zespół Odry po błędzie naszej defensywy objął prowadzenie. Polkowiczanie 6 min. później doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Surożyński. 10 minut przed przerwą gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem drużyny ze Ścinawy 2:1. Po zmianie stron nasz zespół próbował odrobić straty bramkowe. Udało się to dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to futbolówkę do bramki miejscowych skierował Rafał Karmelita. Po 90 min. był remis 2:2. Ze względu na zapadający zmrok sędzia zarządził rzuty karne. Tu lepsi okazali się gracze KGHM ZANAM Polkowice wygrywając 4:3.

Odra Ścinawa – KGHM ZANAM Polkowice 2:2 (2:1) k. 3:4

KGHM ZANAM Polkowice: Sajak – Zawadzki, Seta, Kasiński, Karpiński, Karmelita, Galas (65 Famulski), Kucharuk, Rybarczyk (65 Dziedzina), Surożyński, Świdwa.