Prusice na kolanach

Piłkarze KS II Polkowice rozgromili 7:1 Przyszłość Prusice. Bramki dla zielono-czarnych strzelali: Wojciech Jurak (2 gole), Paweł Niemasz (2 gole), Waldemar Staniecki, Szymon Szymik i Piotr Kasiński. Spotkanie rozegrano w ramach 29. kolejki Klasy Okręgowej Seniorów.

Przez całe spotkanie inicjatywa leżała po stronie gospodarzy. To polkowiczanie dyktowali warunki gry i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów. Siedem bramek to najmniejszy wymiar kary, jaki mógł spotkać drużynę gości. Na pierwszego gola publiczność w Polkowicach czekała zaledwie 5 minut. Wówczas prostopadłe podanie skutecznie wykończył Wojciech Jurak. Chwilę później bramkarz z Prusic musiał ponownie wyjmować futbolówkę ze swojej bramki, a na listę strzelców wpisał się Paweł Niemasz. Przed przerwą podopieczni Grzegorza Karmelity dołożyli kolejne dwa gole, a ich autorami byli Waldemar Staniecki i Szymon Szymik. Po zmianie stron polkowiczanie nie zwolnili tempa i przeprowadzali groźne ataki na bramkę Przyszłości. Dało im to w konsekwencji następne trzy trafienia. Goście odpowiedzieli tylko raz. Honorowy gol dla Prusic padł po rzucie karnym. Ostatecznie spotkanie pomiędzy KS Polkowice a Przyszłością Prusice zakończyło się wynikiem 7:1 dla zielono-czarnych. – Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Wykazaliśmy się dużą skutecznością aplikując rywalom siedem bramek. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale zabrakło precyzji. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa w lidze – mówił po meczu Grzegorz Karmelita, trener KS II Polkowice. Za tydzień nasze rezerwy rozegrają ostatni mecz w tym sezonie. Rywalem zielono-czarnych będzie Odra Chobienia.

Skład KS II Polkowice: Janczak (46. Bosacki), Szymik, Rytkowski, Kasiński, Stępień (61. Stencel), Niemasz P., Staniecki, Drzazga, Karpiński (46. Kochman), Sikorski (56. Niemasz), Jurak.