Primel zatrzymał Górnika

W meczu wyjazdowym 3. ligi piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali Górnika II Zabrze 2:1. Na listę strzelców wpisali się Szuszkiewicz i Kobiela. Duży udział w wygranej zielono –czarnych miał Damian Primel, którzy obronił rzut karny.

primo

Spotkanie z Górnikiem to kolejny mecz wyjazdowy Adama Buczka w roli szkoleniowca. Przed dwoma tygodniami polkowiczanie zremisowali ze Skrą Częstochowa, teraz zagrali z mocnym Górnikiem II Zabrze. Pojedynek od samego początku obfitował w wiele sytuacji strzeleckich po obu stronach. Jako pierwsi wynik spotkania otworzyli gospodarze, którzy w 19 min. po uderzeniu Dominika Koniecznego prowadzili 1:0. Polkowiczanie odpowiedzieli niemal natychmiast. W 24 min. wyrównał Mariusz Szuszkiewicz i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 48 min. arbiter spotkania podyktował rzut karny dla Górnika. Na posterunku był jednak niezawodny Damian Primel, który fenomenalnie obronił jedenastkę wykonywaną przez Andrzeja Trubehy. 12 minut przed końcem spotkania KGHM ZANAM mógł cieszyć się z kolejnego gola. Prowadzenie przyjezdnym dał wprowadzony chwile wcześniej Wiktor Kobiela. Od tego momentu zabrzanie ruszyli do szturmu na bramkę zielono-czarnych. Rewelacyjnie w bramce naszego zespołu spisywał się Primel, który nie dał się pokonać i polkowiczanie wywieźli z Górnego Śląska 3 punkty.

Górnik II Zabrze – KGHM ZANAM Polkowice 1:2 (1:1)
Bramki: 19. Konieczny – 24. Szuszkiewicz, 78. Kobiela

Górnik II Zabrze: Szymański – Konieczny, Gajda (87 Rutkowski), Dyląg, Gruszka, Mandrela, Wajsak, Trubeha, Joachim (75 Chmielewski), Lasik, Teichmann

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Azikiewicz, Sworacki (87 Bancewicz), Wacławczyk, Szymik, Galas, Konefał, Zawadzki (72  Wojciechowski), Fryzowicz, Surożyński (62 Kobiela), Szuszkiewicz.