Primel bohaterem meczu

Udanie zainaugurowali rundę wiosenną 3. ligi piłkarze KGHM ZANAM Polkowice. W meczu wyjazdowym podopieczni trenera Enkeleida Dobi zremisowali z liderem GKS-em Jastrzębie 3:3.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków miejscowych na bramkę zielono-czarnych. W 12 min. arbiter za zagranie piłki ręką w polu karnym przez gracza KS-u wskazał na wapno. Na wysokości zadania stanął Damian Primel, który obronił strzał Daniela Szczepana. Od tego momentu do głosu doszli polkowiczanie. W ciągu 7 minut podopieczni trenera Dobiego zaaplikowali gospodarzom 3 gole. W 16 min. prowadzenie naszej drużynie dał Michał Bednarski. 6 minut później na 2:0 podwyższył Maciej Bancewicz, a w 23. na 3:0 ponownie Bednarski. Lider z Jastrzębia był kompletnie zaskoczony taka sytuacją, i długo nie mógł dojść do siebie.  W 35 min. GKS za sprawą Kamila Szymury zdobył bramkę na 1:3. Niestety w 42 min. za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Krzysztof Ziemniak i od tego momentu graliśmy w 10-tkę. Po pierwszej połowie było 3:1 dla KGHM ZANAM. W drugiej odsłonie polkowiczanie musieli cofnąć się do obrony, a inicjatywę przejęli miejscowi. W 76 min. bramkę kontaktową zdobył ponownie Szymura, a 2 minuty później remis liderowi uratował Ferid Ali. W Jastrzębiu po meczu walki KGHM ZANAM Polkowice zremisował z GKS-em Jastrzębie 3:3. Na słowa uznania zasługuje cały zespół, a szczególnie Damian Primel, który tego dnia bronił jak w transie.

GKS Jastrzębie – KGHM ZANAM Polkowice 3:3 (1:3)
Bramki: 35, 76 Kamil Szymura, 78 Ferid Ali – 16, 23 Michał Bednarski, 22 Bancewicz

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Krzysztof Suchecki (57. Damian Zajączkowski), Farid Ali, Tomasz Musioł (57. Wojciech Caniboł), Damian Tront, Dominik Szczęch, Kamil Jadach (k), Daniel Szczepan.

KGHM ZANAM Polkowice: Damian Primel – Szymon Szymik, Dawid Wacławczyk (k), Karol Fryzowicz, Krzysztof Ziemniak, Wojciech Konefał, Wojciech Galas (65. Mikołaj Ptak), Maciej Bancewicz, Adrian Nowacki, Mariusz Suszkiewicz (70. Tomasz Wojciechowski), Michał Bednarski (88. Wiktor Kobiela).

 

Galeria zdjęć