Pożyteczny sparing z Zagłębiem

Udanie zaprezentowali się piłkarze Górnika Polkowice podczas meczu kontrolnego z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin. Pomimo minimalnej porażki 1:2 podopieczni trenera Enkeleida Dobi zaprezentowali się z dobrej strony.

W przeciwieństwie do sparingów z Falubazem i Miedzią Legnica tym razem szkoleniowiec zielono-czarnych wystawił zawodników, którzy w tym sezonie mają grać w podstawowym składzie Górnika. Pojedynek od samego początku był bardzo wyrównany. Polkowiczanie zagrali wysoko, często stwarzając groźne sytuacje pod bramkę Hładuna.  W 17 min. nowy nabytek Zagłębia Rok Sirk strzałem głową otworzył wynik meczu. Nasi zawodnicy w tej części mieli, co najmniej 4 dogodne sytuacje do zdobycia goli, zabrakło jednak skuteczności. Po zmianie stron zielono-czarni nadal szturmowali bramkę miejscowych. W 56 min. nowy napastnik Górnika – Eryk Sobków wykorzystał swoje warunki fizyczne i głową posłał futbolówkę do siatki Zagłębia. Swoje okazje mieli jeszcze Mariusz Szuszkiewicz oraz ponownie Sobków, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem miejscowych. Zabrakło jednak szczęścia. W końcówce wynik spotkania na 2:1 dla Zagłębia ustalił Patryk Szysz.

KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Polkowice 2:1 (1:0)
Bramki: Rok Sirk 17, Patryk Szysz 84 – Eryk Sobków 56

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun (Kacper Bieszczad) – Serafin Szota (65 Bartosz Kopacz), Maciej Dąbrowski, Dominik Jończy (79 Łukasz Poręba), Michał Bogacz (62 Damian Oko) –  Bartłomiej Pawłowski, Łukasz Soszyński, Dawid Pakulski, Daniel Dudziński (74 Alan Czerwiński), Patryk Szysz – Rok Sirk.

Grał także: Patryk Mucha.

Górnik Polkowice
I połowa: Kopaniecki – Król, Kocik, Opałacz, Magdziak, Radziemski, Galas, Karmelita, Bancewicz, Bednarski, zawodnik testowany

II połowa: Furtak – Azkiewicz, zawodnik testowany, Kowalski-Haberek, Fryzowicz, Surożyński, Ekwueme, Galas, zawodnik testowany, Sobków, Szuszkiewicz.