Porażka z Polonią

Podopieczni Janusza Kubota przegrali 0:2 z Polonią Bytom. Spotkanie rozegrano w ramach 2. kolejki II ligi zachodniej.

 

Pierwsza część spotkania toczyła się na wyrównanym poziomie. Zarówno polkowiczanie, jak i goście mieli swoje szanse do zdobycia gola. W 14. minucie zielono-czarni byli bliscy strzelenia bramki, ale do piłki nie zdążył Konrad Kaczmarek, który efektownym wślizgiem próbował pokonać Mateusza Mikę. Tuż po zmianie stron na listę strzelców mógł wpisać się Maciej Bancewicz. Niestety po jego uderzeniu piłka zatrzymała się tylko na słupku. Chwilę później goście wyszli na prowadzenie. Autorem pierwszego gola dla Polonii okazał się Bartłomiej Setlak, który precyzyjnym strzałem pokonał Damiana Primela. Wynik meczu w 66. minucie na 2:0 ustalił Bartosz Nowak, który uderzył w samo „okienko” bramki KS Polkowice. – Z przebiegu spotkania Polonia była zespołem lepszym. W drugiej połowie mogliśmy strzelić bramkę, ale trafiliśmy tylko w słupek. Szkoda zmarnowanych okazji. Dokładnie przeanalizujemy dzisiejszy mecz z zawodnikami. Mam nadzieję, że w najbliższym spotkaniu z Kluczborkiem nasza gra będzie wyglądała zdecydowanie lepiej – mówił po meczu Janusz Kubot, trener KS Polkowice.


Składy:
KS Polkowice: Primel – Bartków, Żmija, Wacławczyk, Zieliński, Ałdaś, Bryła (46. Bancewicz), Famulski (84. Drzazga), Kamiński (77. Sołtyński), Garyga, Kaczmarek.

Polonia Bytom: Mika, Trznadel, Odrzykowski, Kowalski (81. Mróz), Setlak, Zalewski, Sacha (74. Białkowski), Nowak, Krzemień (89. Walesa), Broniewicz, Michalik.

Żółte kartki: Mika, Setlak

Sędzia: Marcin Liana (Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej).