Porażka z Górnikiem Zabrze

Podopieczni Adama Buczka przegrali 0:1 z Górnikiem Zabrze. Zwycięskiego gola dla „Górników” zdobył Grzegorz Bonin. Spotkanie kontrolne zostało rozegrane w Grodzisku Wlkp.

Dzisiejszy sparing odbył się w czterech kwartach po 25 minut. Jedyny gol w meczu padł dopiero w 62. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najsprytniej w polu karnym zachował się Grzegorz Bonin i pewnie skierował piłkę do bramki KS-u. Po kwadransie podopieczni Adama Nawałki byli bliscy zdobycia drugiego gola. Sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym KS Polkowice i podyktował jedenastkę dla Zabrza. Na szczęście tego dnia bardzo dobrze między słupkami prezentował się Przemysław Łukasik i obronił strzał Tomasza Zahorskiego. Ostatecznie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się skromnym, jednobramkowym zwycięstwem zabrzan. – Z dzisiejszej gry kontrolnej możemy być zadowoleni. Podjęliśmy walkę z drużyną z T-Mobile Ekstraklasy. Mieliśmy swoje szanse, ale zabrakło nam piłkarskiego szczęścia. Dużym utrudnieniem były obfite opady śniegu i siarczysty mróz. Po przeanalizowaniu nagrania omówimy z zawodnikami poszczególne sytuacje i postaramy się wyeliminować błędy, które popełnialiśmy w meczu z Górnikiem Zabrze – mówi Adam Buczek, trener KS Polkowice. Następnym rywalem KS Polkowice w okresie przygotowawczym będzie GKS Katowice. Spotkanie pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrane 26 stycznia w Dzierżoniowie.

Składy:

KS Polkowice: (I kwarta) Kazimierczak – Fryzowicz, Kucharczyk, Darda, P. Szuszkiewicz – Sołtyński, Bartczak, Krysian, Bryła, Szczepaniak, Tomyk; (II kwarta) Primel – Śliwiński, Darda, Kucharczyk, Martynowicz, Ałdaś, Famulski, Kwaśniewski, Fusowski, Bancewicz, M. Szuszkiewicz; (III kwarta) Łukasik – Fryzowicz, Bartków, P. Szuszkiewicz, Ałdaś – Ścibidło, Krysian, Bryła, Szczepaniak, Bartczak, Drzazga; (IV kwarta) Łukasik – Śliwiński, Bartków, P. Szuszkiewicz, Martynowicz, Bancewicz, Famulski, Kusowski, Sołtyński, Kwaśniewski, M. Szuszkiewicz.

Górnik Zabrze: (I i II kwarta) Kuchta (10′ Skorupski; 26′ Witkowski) – Olkowski, Danch, Gancarczyk, Płonka – K. Nowak, Kwiek, Iwan, Wodecki – Łuczak – Kaliciak; (III i IV kwarta) Marcinkowski (76′ Sławik) – Słodowy, Kopacz, Szeweluchin, Magiera – Mokwa (86′ Barbus), Mosznikow, Mączyński, Oziębała (96′ G. Nowak) – Bonin – Zahorski.

Sędzia: Tomasz Zieliński (Konin).

Grano: 4×25 minut.

Źródło: własne/górnikzabrze.pl