Porażka z Bytovią

Podopieczni Adama Buczka przegrali 0:1 z Bytovią Bytów. Zwycięskiego gola dla drużyny gości w 50. minucie zdobył Robert Hirsz. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 6. kolejki II ligi zachodniej.

 

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Kopalnianej nie zobaczyli żadnej bramki. Najbliżej strzelenia gola był Maciej Bancewicz, który strzałem z szesnastu metrów próbował zaskoczył bramkarza gości. Po zmianie stron zawodnicy Bytovii przeprowadzili kluczową dla losów tego spotkania akcję. Piłkę w środku pola wyłuskał zawodnik z Bytowa i posłał ją na skrzydło do Roberta Hirsza. Ten minął Damiana Primela i posłał piłkę w długi róg bramki KS Polkowice. Po stracie gola polkowiczanie ruszyli do odrabiania strat. W 66. minucie meczu bliski strzelenia bramki był Rafał Darda. Niestety piłka po jego strzale minęła bramkę Bytovii. Mimo ambitnej gry naszego zespołu spotkanie zakończyło się skromnym, jednobramkowym zwycięstwem gości. – Popełniliśmy błąd, który doskonale wykorzystali rywale. Mimo naszych starań, nie udało nam się odrobić straconej bramki. Niestety nadal nie wygraliśmy przed swoją publicznością. Mam nadzieję, że w następnym meczu zdobędziemy trzy punkty na swoim stadionie – mówił po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice.

Składy:
KS Polkowice: Primel – Darda, Fryzowicz, Ałdaś (46’ Bryła), Bartków, Bancewicz, Śliwiński, Famulski (78’ Szczepaniak), Krysian, Sołtyński (46’ Karmelita), Skrzypczak.

Bytovia Bytów: Gostomski, Ambroziak (79’ Mendes), Hirsz, Kajca, Kowalski, Łapigrowski, Pięta, Pietroń, Szmidke, Wróbel, Wróblewski (69’ Wiśniewski).

Sędzia: Tomasz Piróg