Porażka w Gdyni

Podopieczni Janusza Kudyby ulegli w Gdyni 2:1 z miejscową Arką. Honorowe trafienie dla czarno – zielonych w 61.minucie odnotował Mateusz Bartków. Spotkanie odbyło się w ramach 15. kolejki I ligi.

Arka Gdynia wygrała trzeci mecz z rzędu. Zainkasowała wcześniej komplety punktów z bydgoskim Zawiszą i Wisłą Płock. Wysoka dyspozycja żółto-niebieskich w ostatnich spotkaniach stawiała przed sobotnią konfrontacją z Polkowicami Arkę w roli faworyta. W Gdyni podopieczni Janusza Kudyby pokazali dwa oblicza. Pierwsze trzy kwadranse bez wątpienia należały do gospodarzy. Strzeli dwa gole i zasłużenie wygrali to spotkanie. Po zmianie stron polkowiczanie ruszyli do odrabiania strat. W 61. minucie Damian Piotrkowski z trudnej pozycji dośrodkował piłkę w pole karne. Skutecznie wykończył akcję Mateusz Bartków, który skierował futbolówkę do bramki gdynian głową. Po 10. minutach na stadionie przy ulicy Olimpijskiej pachniało sensacją. W sytuacji „sam na sam” znalazł się Grzegorz Podstawek, który niestety nie zdołał pokonać golkipera Arki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem żółto-niebieskich. Po 15 kolejkach polkowiczanie z dorobkiem 10 punktów zajmują 17. miejsce w ligowej tabeli.

Arka Gdynia – KS Polkowice 2:1 (2:0)

Bramki: Benat 2, Kuklis 41′ – Bartków 61′

Arka: Juszczyk – Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz – Kuklis (65′ Niedziela), Jarzębowski – Kowalski, Benat, Surdykowski (79′ Ivanovski) – Flis (74′ Szwoch)

KS Polkowice: Szymański – Janus, Nowak, Peroński, Kocot – Bryła (46′ Bartków), Ałdaś (80′ Janus), Salamoński, Podstawek – Więzik, Piotrowski.

Sędzia: Krzystof Jakubik (Warszawa)