Mapa strony

Porażka młodzieży w drugoligowym debiucie

Podopieczni Adama Buczka przegrali 1:2 z Rozwojem Katowice. Honorowego gola dla KS Polkowice zdobył Rafał Darda. Spotkanie zostało rozegrane w ramach zaległej, pierwszej kolejki II ligi zachodniej.

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały, że po końcowym gwizdku z kompletu punktów będą się cieszyli zawodnicy z Katowic. Polkowiczanie już w 7. minucie wyszli na prowadzenie po pięknym strzale głową Rafała Dardy.

 

Gdy wszystko wskazywało na to, że gospodarze będą prowadzić do przerwy, do głosu doszedł zespół przyjezdnych. Futbolówkę w pole karne wrzucił Robert Tkocz, a akcję precyzyjną główką wykończył Rafał Lis. Po zmianie stron polkowiczanie próbowali strzelić zwycięskiego gola. Niestety mimo usilnych starań naszego zespołu, ta sztuka udała się przyjezdnym. Bramka na wagę trzech punktów padła po stałym fragmencie gry. W 54. minucie meczu błąd polkowickiej defensywy wykorzystał Maciej Wolny, który pewnie skierował piłkę do siatki KS Polkowice. Po stracie gola zespół z Polkowic ruszył do odrabiania strat. Groźnie na bramkę Rozwoju Katowice strzelali Szymon Skrzypczak i Maciej Bancewicz, lecz tego dnia bardzo dobrze między słupkami prezentował się bramkarz gości. Najbliżej strzelenia wyrównującej bramki, gospodarze byli w 73. minucie meczu. Po zamieszaniu w polu karnym Rozwoju, piłka wpadła wprost pod nogi Mateusza Bartkowa. Niestety „Tunio” zmarnował doskonałą sytuację i posłał piłkę wysoko nad poprzeczką bramki gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 dla drużyny z Katowic. Warto odnotować, że w dzisiejszym meczu w 71. minucie debiut w drugiej lidze zaliczył Rafał Karmelita, siedemnastoletni wychowanek KS Polkowice.
W następnym meczu polkowiczanie zmierzą się na swoim stadionie z Lechem Rypin. Mecz zostanie rozegrany 15.08.2012 r. o godz. 17 na stadionie przy ul. Kopalnianej. Spotkanie odbędzie się w ramach 2. kolejki II ligi zachodniej.

 
KS Polkowice 1-2 Rozwój Katowice
Rafał Darda 7’ – Rafał Lis 42’, Maciej Wolny 54’

KS Polkowice: Damian Primel – Mateusz Bartków, Dawid Wacławczyk, Rafał Darda, Dawid Śliwiński – Szymon Sołtyński (71’ Rafał Karmelita), Sebastian Kwaśniewski (59’ Mateusz Szczepaniak), Adrian Krysian, Patryk Bryła (88’ Marcin Martynowicz), Maciej Bancewicz – Szymon Skrzypczak.

Rozwój Katowice: Bartosz Soliński – Damian Mielnik, Przemysław Gałecki, Rafał Lis, Łukasz Winiarczyk – Wojciech Król (84’ Szymon Kapias), Kamil Zalewski, Damian Gacki, Robert Tkocz, Maciej Wolny (79’ Daniel Paszek) – Sebastian Gielza (72’ Tadeusz Tyc).

Żółte kartki
: Śliwiński, Bryła – Kapias.

Sędzia: Maciej Mikołajewski (Świebodzin).