Polkowiczanie w III rundzie Pucharu

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski OZPN Legnica. Zielono-czarni pokonali po rzutach karnych  Spartę Grębocice 5:4. W regulaminowym czasie gry było 2:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Kamil Zawadzki i Bartłomiej Jankowski.

W meczu pucharowym trener Enkeleida Dobi dał szansę występu zawodnikom, którzy walczą o pierwszą jedenastkę. Na murawie pojawiła się spora grupa młodzieżowców uzupełniona doświadczonymi: Arielem Sworackim, Piotrem Dzikiewiczem i Wojciechem Galasem. Już w pierwszej minucie polkowiczanie objęli prowadzenie. Piotr Azikiewicz posłał dokładną piłkę z rzutu rożnego w pole karne, a Kamil Zawadzki nie dał żadnych szans golkiperowi miejscowych i było 1:0. Kilka minut później do wyrównania doprowadził Tomasz Bieleń. Po pierwszej połowie był remis 1:1. W drugiej odsłonie zielono-czarni nadal forsowali obroną Sparty. W 50. min. akcję lewą stroną boiska przeprowadził Azikiewicz. Dośrodkował w pole karne a Bartłomiej Jankowski podwyższył na 2:1 dla KGHM ZANAM Polkowice. Gospodarze odpowiedzieli golem Bielenia i mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 2:2. Do wyłonienie zwycięzcy potrzebne były zatem rzuty karne. W tym elemencie lepsi okazali się polkowiczanie, którzy awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski OZPN Legnica.

Sparta Grębocice – KGHM ZANAM Polkowice 2:2 (1:1) karne: 4:5
Bramki: Tomasz Bieleń 10, 68 –  Zawadzki 1 , Jankowski 50

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak, Zawadzki, Ptak, Sworacki, Kondrat (70 Magdziak), Azikiewicz (65 Wojciechowski), Galas (46 Famulski), Surożyński, Jankowski (55 Kobyliński), Tkaczyk (60 Ciupka), Kobiela (75 Piotrowski)