Polkowice wiceliderem

W pierwszej kolejce rundy wiosennej III ligi dolnośląsko-lubuskiej KGHM ZANAM Polkowice wygrał na wyjeździe z Foto Higieną Gać 2:1. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Krzysztof Drzazga.

2

Pojedynek w Gaci został rozegrany w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Grząskie boisko nie ułatwiało drużynom w konstruowaniu akcji. Podopieczni trenera Jarosława Pedryca po porażce w meczu wyjazdowym z Lechią Dzierżoniów podeszli do spotkania z Foto Higieną bardzo skoncentrowani. Już w 8 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Krzysztof Drzazga, który otrzymał dokładne podanie w pole karne od Macieja Bancewicza i nie miał żadnych problemów z pokonaniem golkipera miejscowych. W 21 minucie polkowiczanie prowadzili już 2:0, a do bramki rywala ponownie trafił najskuteczniejszy strzelec III ligi Krzysztof Drzazga. Miejscowi odpowiedzieli chwilę później celnym strzałem Dominika Wejerowskiego i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zielono-czarnych 2:1. Po zmianie stron nadal stroną nadającą ton grze byli polkowiczanie, stwarzając kolejne sytuacje bramkowe. Niestety więcej goli nie padło. W Gaci KGHM ZANAM Polkowice pokonał miejscowy zespół Foto Higieny 2:1 i awansował na pozycje wicelidera.

Foto Higiena Gać – KGHM ZANAM Polkowice 1:2 (1:2)
Bramki: Wejerowski 33 -Drzazga 8, 21

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Szymik, D. Wacławczyk, Sworacki, Karpiński, Famulski (65 Karmelita), Szuszkiewicz, Fryzowicz, K. Wacławczyk, Bancewicz (80 Galas), Drzazga (89 Kasiński)