Mapa strony

Polkowice w IV rundzie Pucharu Polski

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski OZPN Legnica. Zielono-czarni pokonali w Chobieni miejscową Odrę 4:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Dawid Wacławczyk, Tomasz Wojciechowski, Karol Fryzowicz i Mariusz Szuszkiewicz.

26

Polkowiczanie pojechali do Chobieni w roli faworyta. Jednak pierwsza połowa zakończona bezbramkowym remisem pokazała, że Odra zawiesiła wysoko poprzeczkę. W drugiej odsłonie trener Jarosław Pedryc wprowadził na boisko kilku graczy z podstawowej jedenastki. Na murawie zameldowali się m.in.: Dawid Wacławczyk, Karol Fryzowicz i Mariusz Szuszkiewicz. Pierwsza bramka w meczu padła  dopiero w 51 min.,  a na listę strzelców po stałym fragmencie gry wpisał się Wacławczyk. Kapitan zielono-czarnych wykorzystał dokładne podanie z rzutu rożnego i głową skierował futbolówkę do siatki miejscowych. Chwilę później po uderzeniu z dystansu Wojciechowskiego było już 2:0 dla KGHM ZANAM. Kolejne gole dołożyli  Fryzowicz i Szuszkiewicz. Gospodarze odpowiedzieli bramkami Sypienia i Nowakowskiego. W Chobieni KGHM ZANAM Polkowice pokonał Odrę 4:2 i awansował do IV rundy Pucharu Polski.

 

Odra Chobienia – KGHM ZANAM Polkowice 2:4 (0:0)
Bramki: Sypień 63, Nowakowski 85 – Wacławczyk 51, Wojciechowski 56, Fryzowicz 68, Szuszkiewicz 70

KGHM ZANAM Polkowice: Kopaniecki – Kasiński, Sworacki (46 Wacławczyk), Galas, Konefał (70 Surożyński), Kobiela (60 Szuszkiewicz), Ptak (46 Famulski), Wojciechowski, Szymik, Rybarczyk (46 Fryzowicz), Karpiński (60 Azikiewicz)

Galeria zdjęć