Polkowice pną się w górę

Kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze KGHM ZANAM Polkowice. Podopieczni trenera Enkeleida Dobi pokonali przed własną publicznością Polonię Głubczyce 3:1 i awansowali na 3. miejsce w tabeli. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Adrian Nowacki, Karol Fryzowicz i Tomasz Wojciechowski.

Polkowiczanie przystąpili do meczu w roli faworyta i już po 8. minutach prowadzili 1:0. Adrian Nowacki otrzymał dokładne podanie od Karola Fryzowicz i strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce Kozdęby. Wystarczył jednak moment nieuwagi i goście doprowadzili do wyrównania.  Doświadczony Łukasz Bawoł wykorzystał błąd obrony polkowickiej i z zmianą krwią umieścił piłkę w bramce Damiana Primela.  Jeszcze przed przerwą po solowej akcji Karol Fryzowicz wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem miejscowych 2:1. Po zmianie stron podopieczni trenera Enkeleida Dobi jeszcze bardzie przyśpieszyli grę. Polonia był już tylko tłem. W 82. min. wynik spotkania strzałem z dystansu ustalił Tomasz Wojciechowski. KGHM ZANAM Polkowice pokonał Polonię Głubczyce 3:1 i awansował na 3. miejsce w tabeli.

 

KGHM ZANAM Polkowice – Polonia Głubczyce 3:1 (2:1)
Bramki: Adrian Nowacki 8, Karol Fryzowicz 39, Tomasz Wojciechowski 82 – Łukasz Bawoł 14


KGHM ZANAM Polkowice:
Primel – Magdziak, Galas, Nowacki (75 Kobiela), Ziemniak, Bancewicz (89 Konefał), Szuszkiewicz (80 Surożyński), Karmelita, Michalski, Fryzowicz, Piotrowski (64 Wojciechowski)

Polonia Głubczyce: Kozdęba – Bawoł, Sobczyński (60 Pawlus), Hajduk, Jamuła, Karwowski, Kiklaisz, Lenartowicz, Grek, Fedorowicz, Brodniewicz.