Polkowice liderem

Pełna finezji gra i piękne gole to znak firmowy piłkarzy KGHM ZANAM. W Polkowicach podopieczni trenera Jarosława Pedryca rozgromili zespół Bystrzycy Kąty Wrocławskie 4:0 i zostali samodzielnym liderem.

bystrzyca

Młodzi piłkarze KGHM ZANAM Polkowice czują się w rozgrywkach 3. ligowych jak ryba w wodzie. Zielono-czarni prezentują futbol na wysokim poziomie co z każdym meczem przeciąga na trybuny stadionu przy ul. Kopalnianej coraz więcej kibiców.
Polkowiczanie już od pierwszych minut forsowali tempo gry. Zespół z Kątów Wrocławskich był dla ekipy trenera Pedryca jedynie tłem. Wynik spotkania otworzył w 19 min. Szymon Szymik, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową posłał futbolówkę do bramki przyjezdnych. Gdyby w pierwszej połowie polkowiczanie wykorzystali wszystkie okazje to już po 45 minutach powinni prowadzić różnicą kilku goli. Niestety strzały Krzysztofa Drzazgi czy Mariusza Szuszkiewicza minimalnie mijały słupek bramki Damiana Anisimowicza. Po pierwszej odsłonie było 1:0 dla miejscowych. Na kolejne gole kibice musieli czekać do 66 min., kiedy to Ariel Famulski rozpoczął akcję lewą stroną boiska, ograł obrońców i dokładnym podaniem obsłużył Mariusza Szuszkiewicza. Popularny „Mario” nie zmarnował okazji i było 2:0. 8 minut później solową akcję na połowie rywala przeprowadził Krzysztof Drzazga i znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Najlepszy strzelec KGHM ZANAM nie dał Anisimiczowi żadnych szans i zrobiło się 3:0. Wynik spotkania w 90minucie spotkania po podaniu Szymona Szymika ustalił Piotr Kasiński. W Polkowicach zielono-czarni rozgromili Bystrzycę Kąty Wrocławskie 4:0.

KGHM ZANAM Polkowice – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 4:0 (1:0)
Bramki: Szymik 19, Szuszkiewicz 66, Drzazga 83, Kasiński 90

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Szymik, Wacławczyk, Fryzowicz, Dziedzina, Magdziak, Drzazga (83 Kasiński), Bancewicz (90 Zawadzki), Famulski (74 Karmelita), Galas, Szuszkiewicz (85 Surożyński)

Bystrzyca Kąty Wrocławskie: Anisimowicz – Pawełek, Ożga, Czarnecki, Bagiński, Reczka, Kościuk, Szarek (65 Szurek), Pałys, Niełacny (69 Dudzic), Pełka