3. liga dla Polkowic

Meczem z Granicą Bogatynia piłkarze KGHM ZANAM Polkowice przypieczętowali awans do 3. ligi. Zielono-czarni pokonali przed własną publicznością rywala 5:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Wojciech Jurak 2, Kamil Zawadzki, Mateusz Magdziak i Dawid Dziadowicz.

pedryc

Polkowiczanie przystąpili do spotkania bardzo zmotywowani i chcieli jak najszybciej objąć prowadzenie. Pierwsza bramka dla miejscowych padła dopiero w 41 min. meczu, a na listę strzelców wpisał się Kamil Zawadzki. 4 minuty później na 2:0 podwyższył Wojciech Jurak. Po zmianie stron podopieczni trenera Pedryca nadal nadawali ton grze. W 55 min. Mateusz Magdziak zaskoczył golkipera Granicy strzałem z dystansu i zrobiło się 3:0. W 73 min. indywidualną akcję lewą strona boiska przeprowadził Maciej Bancewicz. Minął rywali i posłał futbolówką w kierunku bramki przyjezdnych. Ta odbiła się od poprzeczki, a Jurak skierował ją do siatki podwyższając na 4:0. 7 minut przed końcem meczu goście widząc kontuzjowanego gracza miejscowych nie wybili piłki poza boisko, a przeprowadzili szybką kontrę, którą na bramkę zamienił Piotr Krzesiński. Jeszcze w tej samej minucie miejscowi za sprawą Dawida Dziadowicza zdobyli kolejnego gola. Ostatecznie KGHM ZANAM Polkowice rozgromił Granice Bogatynia 5:1.

KGHM ZANAM Polkowice – Granica Bogatynia 5:1 (2:0)
Bramki: Zawadzki 41, Jurak 45, 73, Magdziak 55, Dziadowicz 84 – Krzesiński 83

KGHM ZANAM Polkowice: Ptak – Karpiński, Szymik, Jurak (73 Surożyński), Bancewicz (89 Seta), Kaliciak (71 Dziadowicz), Famulski, Kasiński, Magdziak, Szuszkiewicz, Zawadzki (80 Kucharuk).