Pokonali Miedź

W swoim trzecim meczu kontrolnym piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice pokonali rezerwy Miedzi Legnica 3:2. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Mariusz Szuszkiewicz, Marek Opałacz i Piotr Azikiewicz.

Trener Górnika Enkeleid Dobi wystawił przeciwko Miedzi dwa składy. Początek spotkania należał do legniczan, którzy od samego początku zaatakowali bramkę Marcina Furtaka. W konsekwencji po 20 minutach Miedź II prowadziła 2:0. Później inicjatywę przejęli piłkarze z Polkowic, którzy co kilka minut stwarzali groźne sytuacje pod bramką przyjezdnych. W doliczonym czasie pierwszej połowy koronkową akcję w polu karnym rywala zainicjował Kamil Wacławczyk. Wychowanek Górnika posłał futbolówkę na 5 metr a Mariusz Szuszkiewicz nie dał żadnych szans golkiperowi Miedzianki. W drugiej osłonie szkoleniowiec zielono-czarnych posłał do boju kolejną jedenastkę. Na murawie pojawili się m.in.: Piotr Azikiewicz, Marek Opałacz i Dominik Radziemski. Polkowiczanie grali szybko i składnie punktując zespół gości. Najpierw w 75 min. do wyrównania doprowadził Opałacz, a tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra zwycięstwo naszej drużynie dał niezawodny Piotr Azikiewicz.

Mecz sparingowy pokazał, że polkowiczanie w tym sezonie będą zdecydowanie mocniejszą ekipą niż w minionym sezonie i walczyć będą o awans do II ligi.

KGHM ZANAM Górnik Polkowice – Miedź II Legnica 3:2 (1:2)
Bramki: Szuszkiewicz 45+, Opałacz 75, Azikiewicz 89 – Błażej Skórski 9, 18

KGHM ZANAM Górnik Polkowice
I połowa: Furtak – Malawski, Kowalski-Haberek, Kocik, Fryzowicz, Osiadły, Karmelita, Wacławczyk, Bancewicz, Ciupka, Szuszkiewicz

II połowa: Malec – Magdziak, Opałacz, Stettler, testowany, Azikiewicz, testowany, Galas, Radziemski, Świdwa, testowany