Pokonali Brazylijczyków

W meczu sparingowym rozegranym w Polkowicach miejscowy KS pokonał brazylijski zespół ARS Football 1:0. Zwycięską bramkę dla podopiecznych trenera Jarosława Pedryca zdobył Maciej Bancewicz.

Pojedynek KS-u Polkowice z ARS Football z Brazylii był niewątpliwie wielkim wydarzeniem na stadionie przy ul. Kopalnianej. Zespół trenera Pedryca przystąpił do meczu bardzo skoncentrowany. Spotkanie stało na wysokim poziomie i było bardzo wyrównane. Miejscowi nie ustępowali rywalom w wyszkoleniu technicznym, a zagraniami typowo brazylijskimi popisywali się m.in. Karol Fryzowicz i Maciej Bancewicz. W 38 min. za faul na Fryzowicz arbiter podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Bancewicz i pięknym strzałem z 20 metrów dał prowadzenie polkowiczanom. Bramka stadiony świata. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i po 45 minutach było 1:0 dla KS-u Polkowice. W drugiej odsłonie trener Pedryc dał szansę zawodnikom rezerwowym. Na murawie zaprezentowali się m.in. nowy nabytek KS-u Krzysztof Kaliciak oraz młodzi zawodnicy: Mateusz Kochman, Radosław Czerep i Dominik Bekieszczuk. Natomiast w bramce Damiana Primel zmienił Jacek Sajak. Pomimo wielu sytuacji z obu stron więcej bramek nie padło. W Polkowicach zielono-czarni pokonali Brazylijczyków z ARS Football 1:0.

KS Polkowice – ARS Football 1:0 (1:0)
Bramka: Bancewicz 38.

KS Polkowice: Primel (46 Sajak) – Zawadzki (85 Szymik), Rytkowski (70 Cieśla), Wacławczyk, Karpiński (70 Bekieszczuk), Fryzowicz (70 Czerep), Drzazga, Szuszkiewicz, Jurak (70 Surożyński), Bancewicz (70 Kochman), Dziadowicz (46 Kaliciak).