Pokazali charakter

Podziałem punktów piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice zakończyli wyjazdowe spotkanie z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Bramki dla Górnika Polkowice zdobyli: Mariusz Szuszkiewicz, Michał Bednarski i Piotr Azikiewicz.

 

Spotkanie w Tarnowskich Górach było meczem za tzw. 6 punktów. Pojedynek był bardzo emocjonujący do ostatniej minuty. Wynik meczu otworzył już w 8. minucie Mariusz Szuszkiewicz i zielono-czarni objęli prowadzenie 1:0. 10 minut później z rzutu karnego wyrównał Sławomir Pach. Kolejnego gola dla miejscowych dołożył Dawid Jarka i Gwarek schodził na przerwę prowadząc 2:1. Na początku drugiej odsłony do bramki Górnika trafił Jakub Dyląg i Gwarek objął dwubramkowe prowadzenie. To nie załamało jednak podopiecznych trenera Enkeleida Dobi, którzy walczyli o korzystny wyniki do ostatniej minuty. W 64 min. bramkę kontaktowa z rzutu karnego zdobył Michał Bednarski, a w doliczonym czasie gry do remisu z karnego doprowadził Piotr Azikiewicz.

Gwarek Tarnowskie Góry – KGHM ZANAM Górnik Polkowice 3:3 (2:1)

 bramki:
0:1 ? Mariusz Szuszkiewicz 8 min.
1:1 ? Sławomir Pach 17 min. (karny)
2:1 ? Dawid Jarka 38 min.
3:1 ? Jakub Dyląg 52 min.
3:2 ? Michał Bednarski 64 min. (karny)
3:3 ? Piotr Azikiewicz 90+7 min. (karny)

żółte kartki: Śliwa, Dyląg, Konieczny, Rosół (Gwarek) oraz Karmelita, Azikiewicz (Górnik)
czerwona kartka: Cholerzyński (Gwarek) 90 min.
GWAREK: Wiśniewski ? Dyląg, Dzido, Cholerzyński, Śliwa ? Konieczny (79? Timochina), Mizgała (67? Fojcik), Oziębała, Pach (86? Cymerys), Pipia (70? Pikul) ? Jarka.

GÓRNIK: Kopaniecki ? Król, Kowalski-Haberek, Mat. Magdziak, Azikiewicz ? Bancewicz, Galas (85? Surożyński), Karmelita (64? Ekwueme), Radziemski (59? Staśkiewicz) ? Bednarski (79? Ciupka), Szuszkiewicz.