Pojechali po swoje

Kolejne punkty dodali do swojego konta piłkarze KGHM ZANAM Polkowice. Zielono-czarni pewnie pokonali w Dzierżoniowie miejscową Lechię 3:0.

Pojedynek od samego początku był pod kontrolą naszego zespołu. Polkowiczanie w pierwszej połowie kilkakrotnie zagrozili bramce miejscowych, zabrakło jednak wykończenia. Po zmianie stron podopieczni trenera Enkeleida Dobi wyżej podeszli pod rywala, co szybko przyniosło oczekiwany efekt bramkowy. W 50 min. Karol Fryzowicz przeprowadził rajd prawą stroną boiska, dokładnie dograł w pole karne do Wojtka Galasa, a ten precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce Lechii. 8 minut później było już 2:0 dla polkowiczan. Ponownie akcję zainicjował Karol Fryzowicz, wrzucił piłkę w pole karne miejscowych a Michał Bednarski strzałem głową podwyższył wynik meczu. Piłkarze z Dzierżoniowa starali się wyprowadzać pojedyncze kontry, ale doskonale funkcjonowała nasza obrona. W końcówce meczu na strzał z dystansu zdecydował się Adrian Nowacki, bramkarz gospodarzy wybił futbolówkę przed siebie. Najszybszy był Rafał Karmelita, który ustalił wynik spotkania. W Dzierżoniowie KGHM ZANAM Polkowice wygrał z Lechią 3:0.

Lechia Dzierżoniów  – KGHM ZANAM Polkowice 0:3 (0:0)
Bramki: Wojciech Galas 50, Michał Bednarski 58,  Rafał Karmelita 90+2

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Ziemniak, Wacławczyk, Szymik, Fryzowicz, Konefał  (57 Nowacki), Karmelita, Galas (82 Famulski), Bancewicz, Bednarski (77 Zawadzki),  Szuszkiewicz (89 Wojciechowski)