Mapa strony

Pogrom Chojnowianki, KS liderem

W meczu 3. kolejki piłkarze KS-u Polkowice w pięknym stylu rozgromili Chojnowiankę Chojnów 6:0. Łupem bramkowym podzielili się: Krzysztof Kaliciak, Ariel Sworacki, Maciej Bancewicz, Karol Fryzowicz oraz dwukrotnie Wojciech Jurak.

Przed meczem faworytem spotkanie byli niewątpliwie polkowiczanie. Boisko pokazało, że podopieczni trenera Jarosława Pedryca przewyższają rywala o dwie klasy. Wynik spotkania otworzył w 22 min. Krzysztof Kaliciak i było 1:0. Kilkanaście minut później na 2:0 podwyższył Ariel Sworacki i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W 42 min. Maciej Bancewicz pokazał, że rzuty wolne są jego mocną stroną. Z 25 metrów posłał piłkę w samo okienko bramki Jakuba Pisarskiego i zrobiło 3:0. Gdy zawodnicy Chojnowanki czekali na gwizdek kończący I połowę spotkania na 4:0 dla KS-u podwyższył Karol Fryzowicz. W przerwie meczu presji nie wytrzymał golkiper gości Jakub Pisarski, którego zmienił Marcin Krupa. W drugiej odsłonie trener Pedryc dał szanse występu zawodnikom rezerwowym. Ci nie zawiedli, a dwukrotnie piłkę w bramce przyjezdnych umieścił Wojciech Jurak. Gdyby polkowiczanie wykorzystali wszystkie dogodne sytuacje do zdobycia goli to mecz mógłby zakończyć się wynikiem dwucyfrowym. Ostatecznie KS Polkowice rozgromił Chojnowiankę Chojnów 6:0. W sobotę zielono-czarni zagrają wyjazdowe spotkanie z BKS-em Bobrzanie Bolesławiec.