Podzielili się punktami

W meczu o mistrzostwo Fortuna 1 Ligi, Górnik Polkowice zremisował bezbramkowo z Widzewem Łódź 0:0. Mecz rozegrany został w Głogowie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu z innymi celami. Widzew walczy o awans do ekstraklasy, natomiast Górnik o pozostanie w gronie pierwszoligowców. Mecz w Głogowie był bardzo wyrównamy i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać zdecydowanej przewagi. Już w 12 min. polkowiczanie stanęli przed szansą objęcia prowadzenie. Eryk Sobków zagrał do Mateusza Piątkowskiego, a ten minimalnie  chybił. Od 30. minuty zarysowała się lekka przewaga gości. Jednak łodzianie nie potrafili wykorzystać sytuacji strzeleckich, których zresztą nie minęli zbyt wiele. Jeszcze przed przerwą 2 razy arbiter potrzebował pomocy VAR, jednak żadna z sytuacji w polu karnym zarówno Górnika jak i Widzewa nie nadawała się na podyktowanie rzutu karnego. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Jednak więcej okazji do zdobycia gola mieli polkowiczanie. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

Górnik Polkowice – Widzew Łódź 0:0

Górnik: 74. Jakub Szymański – 25. Karol Fryzowicz, 55. Michał Bojdys, 27. Marcin Biernat (73, 84. Marek Opałacz), 4. Jarosław Ratajczak, 6. Rafał Karmelita – 23. Eryk Sobków, 13. Adrian Purzycki (69, 35. Damian Makuch), 43. Antoni Kozubal, 10. Abdallah Hafez (73, 17. Mariusz Szuszkiewicz) – 37. Mateusz Piątkowski (84, 29. Filip Baranowski).

Widzew: 44. Jakub Wrąbel (45, 69. Konrad Reszka) – 95. Patryk Stępiński, 15. Krystian Nowak, 33. Martin Kreuzriegler – 23. Paweł Zieliński, 20. Patryk Lipski (88, 13. Ernest Terpiłowski), 25. Marek Hanousek, 8. Karol Danielak (65, 17. Bartosz Guzdek), 77. Kristoffer Hansen (65, 98. Dani Villa), 97. Radosław Gołębiowski (88, 7. Mateusz Michalski) – 19. Bartłomiej Pawłowski.

żółte kartki: Purzycki, Karmelita, Piątkowski, Bojdys, Szuszkiewicz, Opałacz, Sobków – Lipski, Kreuzriegler.

czerwona kartka: Michał Bojdys (87. minuta, Górnik, za drugą żółtą).

sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).