Mapa strony

Podział punktów w Polkowicach

Podopieczni Adama Buczka zremisowali 1:1 z MKS Oława. Jedynego gola dla KS Polkowice w 62.minucie zdobył Mateusz Szczepaniak. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 20. kolejki II ligi zachodniej.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy. Zgromadzeni uczcili pamięć zmarłych Władysława Stachurskiego, byłego reprezentanta Polski oraz kibiców Lechii Gdańsk, którzy zginęli w wypadku autokarowym. Pierwszy gol w meczu padł już w 19. minucie. Wówczas błąd polkowickiej defensywy doskonale wykorzystał Waldemar Garncarczyk, który strzałem głową pokonał Damiana Primela. Po stracie bramki polkowiczanie ruszyli do odrabiana strat. Niestety piłka po strzałach Szymona Skrzypczaka i Mateusza Szczepaniaka nie znalazła drogi do bramki.

Po zmianie stron zielono-czarni doprowadzili do remisu. Autorem jedynego trafienia dla KS Polkowice był Mateusz Szczepaniak, który silnym strzałem pokonał bramkarza gości. W 77. minucie arbiter ukarał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką Ariela Famulskiego. Mimo osłabienia polkowiczanie szukali recepty na zdobycie zwycięskiej bramki. Niestety tego dnia kibice nie zobaczyli już więcej goli. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. – Początek spotkania nie był dla nas zbyt udany. Nie opanowaliśmy stałego fragmentu gry i szybko straciliśmy bramkę. Chwała dla zespołu, że w drugiej połowie zagrał na tyle odważnie, że zdołał doprowadzić do wyrównania. Przed meczem interesowało nas wyłącznie zwycięstwo, ale taka jest piłka. Uważam, że ten punkt musimy szanować – mówił po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice. W następnym meczu zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Calisią Kalisz. Spotkanie odbędzie się w ramach 21. kolejki II ligi zachodniej.

Składy:
KS Polkowice: Primel – Cieślak (84. Sołtyński), Śliwiński, Kucharzak, Darda, Famulski, Bartczak, Ałdaś, Fryzowicz, Szczepaniak, Skrzypczak (77. Krysian).

MKS Oława: Florczyk – Pawlak, Wejerowski, Kiełbasa, Bębenek, Peroński (80. Kozioł), Garyga (90.Dobkowski), Gancarczyk, Jędrzejowski, Lipiński.

Żółte kartki: Mateusz Bartczak i Piotr Kucharzak.

Czerwona kartka: Ariel Famulski

Sędzia: Jacek Lis ( Śląski Związek Piłki Nożnej).