Podział punktów w Jaworzynie Śląskiej

W meczu wyjazdowym IV ligi dolnośląskiej piłkarze KS-u Polkowice zremisowali na wyjeździe z AKS-em Strzegom 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył w 73 min. Dawid Wacławczyk.

_DSC0300

Ze względu na modernizacje boiska w Strzegomiu mecz pomiędzy AKS-em a ekipą z Polkowice rozegrano w Jaworzynie Śląskiej. Niestety główna płyta, na której rozegrano spotkanie pozostawiała wiele do życzenia. Obie drużyny bojąc się o kontuzje na ciężkim i glinianym boisku przede wszystkim starały się nie narażać własnego zdrowia. Pierwsza połowa po bezbarwnej grze zakończyła się wynikiem 0:0. W 58 min. gospodzie po strzale z wolnego Serwecińskiego, jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Kilkanaście minut później do wyrównania po rzucie rożnym doprowadził Dawid Wacławczyk. Niestety kontuzje, których obawiali się gracze obu drużyn stały się faktem. Jeden z zawodników AKS-u został odwieziony do szpitala, natomiast obrońca KS-u Ariel Sworacki skręcił staw skokowy. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Ten mecz w ogóle nie powinien się odbyć. Boisko nie nadawało się do gry, co potwierdziły kontuzje zawodników obu drużyn. Moi piłkarze nie mieli możliwości pokazania tego, co potrafią, czyli gry technicznej. Był to mecz walki a o wyniku decydował przypadek. Na takich boiskach nawet w A klasie nie powinno rozgrywać się spotkań o ligowe punkty– podsumował trener KS-u Polkowice Jarosław Pedryc.

AKS Strzegom – KS Polkowice 1:1 (0:0)
Bramka dla KS: Dawid Wacławczyk 73

KS Polkowice: Primel – Zawadzki, Szymik, Wacławczyk, Drzazga (80 Jurak), Bancewicz, Szuszkiewicz, Kaliciak, Sworacki (77 Karpiński), Kasiński (65 Dziadowicz), Fryzowicz.