Mapa strony

Polkowicki sport – ku pokrzepieniu serc

W ramach promocji klubu oraz swojego miasta, ale także z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, piłkarze KGHM ZANAM Polkowice wybrali się do  Lubina, gdzie odwiedzili pacjentów Miedziowego Centrum Zdrowia. Zawodnicy przywieźli ze sobą drobne upominki rzeczowe ufundowane przez Gminę Polkowice.

Piłkarze I zespołu KGHM ZANAM Polkowice odwiedzili m.in. salę dziecięcą oraz dorosłych na oddziale laryngologicznym wręczając pacjentom klubowe gadżety. Pojawili się także na oddziale onkologicznym.

To nie pierwsza tego typu akcja organizowana przez polkowicki klub. Piłkarze co rusz wyruszają na zewnątrz, by promować markę klubu i miasta, które reprezentują. Zielono-czarni mają już za sobą kilkanaście wizyt w szkołach, przedszkolach, placówkach kulturalnych i medycznych. W ubiegłym roku z okazji Mikołajek odwiedzili małych pacjentów na oddziale pediatrycznym szpitala przy Bema w Lubinie. Dzisiaj przyjechali z drobnymi upominkami do Miedziowego Centrum Zdrowia.

 

– Takie wizyty są dla nas zawsze cenne i bardzo je przeżywamy. Nikt nie chce chorować i nie każdy chce leżeć w szpitalu, dlatego mamy nadzieję, że nasza obecność i te drobne podarunki sprawią pacjentom ogromną radość – powiedział Wojciech Konefał, pomocnik polkowickiej drużyny.

Wraz z nim do MCZ przyjechali jeszcze dwaj obrońcy: Mateusz Magdziak i Jakub Ostrowski. Po wizycie na laryngologii piłkarze odwiedzili oddział onkologiczny. Tu spotkali się z gorącym przyjęciem przez pacjentów, które zapamiętają do końca życia.  Uśmiech i radość chorych to  widok bezcenny.

Galeria zdjęć