Piłkarze przeszli badania

Od wczesnych godzin porannych piłkarze KS Polkowice przechodzili testy wydolnościowe. Jednymi z pierwszych testowanych byli: Maciej Bancewicz, Karol Fryzowicz, Rafał Karmelita oraz Szymon Sołtyński. Badania zawodników prowadził dr Bartosz Ochmann z wrocławskiej AWF.

 

Badania miały na celu sprawdzenie jak wyglądają piłkarze po urlopach.

To były standardowe badania –testy wydolnościowe robimy regularnie już od kilku lat. Przed okresem przygotowawczym wykonuje się retest, na podstawie, którego określa się poszczególne braki zawodnika i dobiera stosowne obciążenia treningowemówi dr Bartosz Ochmann. Badamy progi metaboliczne, skład ciała, maksymalny pobór tlenu i na tej podstawie oceniamy, czy zrobili postęp. Oczywiście porównamy te wyniki z tymi, które robiliśmy przed rundą jesienną.

Kiedy będą znane wyniki?

Wyniki będą znane za 4 dni, na ich podstawie można zaplanować właściwy trening. Wszystko jest przeniesione na wartości tętna. Jeżeli zawodnik ma problem z tkanką tłuszczową będzie miał zakres tętna do pracy, aby ją optymalnie spalić lub pracować w poszczególnych strefach energetycznych.

W sobotę piłkarze KS Polkowice będą trenować na sztucznej płycie w Głogowie, natomiast w niedzielę wesprą swoją obecnością na Halowym Turnieju Piłki Nożnej Skrzatów i Żaków Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.