Mapa strony

Piłkarze odwiedzili ?Jedynkę?

W Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach odbył się turniej pod hasłem ?Ty też możesz zostać gwiazdą piłki nożnej?. W rywalizacji wzięli udział piątoklasiści. Specjalnymi gośćmi byli piłkarze KS Polkowice.

 

Zanim rozpoczęły się piłkarskie emocje, zielono-czarni opowiedzieli uczniom o początkach swojej kariery. Zachęcali również do uprawiania sportu, a przede wszystkim piłki nożnej. ? Podobnie, jak wy byliśmy uczniami tej szkoły i lubiliśmy grać w futbol. Spróbowaliśmy swoich sił w Górniku Polkowice i po latach piłka była już nie tylko naszą pasją, ale i zawodem. Mamy nadzieję, że kiedyś dołączycie do I zespołu i będziecie reprezentować nasze miasto i klub w lidze zawodowej. ? mówili podczas spotkania zawodnicy KS Polkowice. Tego dnia zielono-czarnych reprezentowali: Dawid Wacławczyk, Maciej Bancewicz, Rafał Karmelita, Krzysztof Drzazga (wszyscy wychowankowie), Szymon Sołtyński, Przemysław Kazimierczak, Piotr Wójcik ? kierownik I zespołu oraz Jan Wierzbicki ? rzecznik prasowy KS Polkowice.

 

Po zakończeniu części oficjalnej, zielono-czarni zademonstrowali dzieciom kilka piłkarskich sztuczek i przeprowadzili rozgrzewkę z uczestnikami turnieju. O zwycięstwo w zawodach rywalizowały cztery klasy. Po ostatnim gwizdku najlepsza okazała się klasa V c, która wyprzedziła kolejno V a, V b i V d. Zwieńczeniem zawodów był mecz pokazowy pomiędzy KS Polkowice a reprezentacją szkoły. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Po turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze, a od zawodników plakaty z autografami. ? Jesteśmy bardzo zadowoleni ze spotkania z uczniami. Młodzi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony nie tylko na boisku, ale i poza nim. Bez żadnego skrępowania zadawali nam pytania i prosili o autografy. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom w Polkowicach jeszcze więcej dzieci uprawiać będzie piłkę nożną, bo dzięki gminie warunki do tego są wręcz wymarzone ? kończy Jan Wierzbicki, rzecznik prasowy KS Polkowice.