Piłkarze już w Grodzisku

Podopieczni Janusza Kubota rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Przez pięć dni trenowali na swoich obiektach, po czym udali się na zgrupowanie do Grodziska Wlkp. W trakcie obozu rozegrają kilka gier kontrolnych, m.in. z ekstraklasową Zawiszą Bydgoszcz.

 

Od poniedziałku w pierwszym zespole trenuje 33 zawodników. Nie ma wśród nich Szymona Skrzypczaka, który od tego sezonu będzie rywalizował na ekstraklasowych boiskach w Górniku Zabrze oraz Mateusza Szczepaniaka, który podpisał kontrakt z legnicką Miedzią. Póki, co sztab szkoleniowy nie chce zdradzać szczegółów, jak będzie wyglądała kadra I zespołu KS Polkowice – Jesteśmy w trakcie kompletowania drużyny. Testujemy nowych zawodników. Mogę jedynie zdradzić, że większość z nich stanowią wychowankowie klubu. Po podjęciu decyzji przez sztab szkoleniowy i zarząd, kibice niezwłocznie zostaną poinformowali o tym, z jaką kadrą przystąpimy do tegorocznych rozgrywek – mówi Piotr Wójcik, kierownik I zespołu. Od dzisiaj nasz zespół przebywa na dziewięciodniowym zgrupowaniu w Grodzisku Wlkp. Podczas obozu popracują nam motoryką i taktyką. Rozegrają również kilka gier kontrolnych, m.in. z ekstraklasową Zawiszą Bydgoszcz.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z doboru sparingpartnerów. Oprócz Zawiszy zmierzymy się z Lechią Zielona Góra oraz Obrą Kościan. Prowadzimy również rozmowy ze Zniczem Pruszków i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mam nadzieję, że podczas zgrupowania dane nam będzie rozegrać jak najwięcej meczów – mówi Piotr Wójcik. Pierwszy sprawdzian przed KS Polkowice już jutro (6.07). Rywalem polkowiczan będzie bydgoski Zawisza. Spotkanie kontrolne odbędzie się o godz. 18 w Buczynie, gdzie od kilku dni beniaminek T-Mobile Ekstraklasy przebywa na obozie. W dniu powrotu ze zgrupowania, podopieczni Janusza Kubota rozegrają mecz pucharowy ze Stalą Rzeszów. Spotkanie odbędzie się 14 lipca w Polkowicach o godz. 17. – Już teraz serdecznie zapraszam mieszkańców Polkowic na mecz Pucharu Polski i proszę jednocześnie o doping dla tego młodego zespołu. Wasze wsparcie będzie nam bardzo potrzebne – kończy Piotr Wójcik, kierownik I zespołu KS Polkowice.