Mapa strony

Piłkarze już na zgrupowaniu w Grodzisku

Czarno – zieloni pojechali na obóz przygotowawczy do Grodziska Wlkp. W trakcie pobytu zagrają trzy spotkania kontrolne. Pierwsze z nich odbędzie się już 18 lipca, a rywalem KS Polkowice będzie Polonia Środa Wlkp.

W tym roku na zgrupowanie pojechało dwudziestu jeden zawodników wraz ze sztabem szkoleniowym. Do kadry, składającej się z wychowanków KS Polkowice włączono wielu młodych, perspektywicznych zawodników z regionu, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się podczas dotychczasowych gier kontrolnych. Jeżeli ich wysoka dyspozycja nie ulegnie zmianie, to najprawdopodobniej Zarząd podpisze z nimi kontrakty. Zanim jednak polkowiczanie udali się do Grodziska Wlkp. zostali szczegółowo przebadani przez dr Bartosza Ochmana z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

– Rokrocznie zawodnicy z KS Polkowice są poddawani takim badaniom. Wykazują one jak wygląda organizm w danej chwili pod względem wydolnościowym. Piłkarze przeszli test progresywny. Polega on na przebiegnięciu czterech kółek wokół stadionu ze zwiększoną aktywnością – od najwolniejszego do najszybszego. Wynik odczytywany jest za pośrednictwem ergospirometru – mówi dr Bartosz Ochaman, pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Polkowiczanie spędzą w Grodzisku Wlkp. dziesięć dni. W trakcie zgrupowania rozegrają trzy mecze kontrolne i będą ciężko trenować, żeby byli optymalnie przygotowani do zbliżającego się nowego sezonu. Jak zapowiada szkoleniowiec KS Polkowice Adam Buczek – Czasu jest niewiele i musimy go w odpowiedni sposób spożytkować. Zależy nam, aby zespół był dobrze przygotowany pod względem motorycznym. Bardzo dużo zajęć poświęcimy również taktyce. Zespół musi perfekcyjnie realizować założenia. Piłkarze muszą w odpowiedni sposób reagować na boisku, przechodzić z jednego ustawienia w drugie. Rozegramy również kilka gier kontrolnych – mówi Adam Buczek, trener KS Polkowice. Najbliższy sparing z udziałem naszego zespołu odbędzie się już 18 lipca. Rywalem KS Polkowice będzie Polonia Środa Wlkp.
Kadra KS Polkowice na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim 16.07. – 25.07.

 1. Maciej Bancewicz
 2. Mateusz Bartków
 3. Patryk Bryła
 4. Rafał Darda
 5. Ariel Famulski
 6. Karol Fryzowicz
 7. Rafał Karmelita
 8. Piotr Kasiński
 9. Adrian Krysian
 10. Piotr Kucharzak
 11. Rafał Kusowski
 12. Sebastian Kwaśniewski
 13. Marcin Martynowicz
 14. Szymon Skrzypczak
 15. Mariusz Szuszkiewicz
 16. Przemysław Szuszkiewicz
 17. Szymon Szymik
 18. Dawid Wacławczyk
 19. Przemysław Kazimierczak
 20. Przemysław Łukasik
 21. Kacper Bosacki

Kadra szkoleniowa

 1. Adam Buczek (I trener KS Polkowice)
 2. Bartłomiej Majewski (II trener)
 3. Krzysztof Osiński (trener bramkarzy)
 4. Piotr Faltyński (masażysta)
 5. Piotr Wójcik (kierownik I zespołu)

Sparingi w Opalenicy

18 lipca godz. 16.00 Polonia Środa Wielkopolska ( III liga )

21 lipca godz. 16.00 Lechia Zielona Góra ( III liga )

25 lipca rywal do ustalenia