Piłkarze czytali dzieciom

Klub Sportowy Polkowice dołączył do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 posłuchały nie tylko bajek, ale i wielu cennych piłkarskich rad od zawodników z pierwszego zespołu.

 

Z wizytą do przedszkola udali się: Marek Staroń, specjalista ds. młodzieży w KS Polkowice oraz zawodnicy Karol Fryzowicz i Mateusz Bartków. Nie zabrakło także klubowej maskotki – Krecika. Zaproszeni goście czytali dzieciom bajki, m.in. Barbary Lewandowskiej pt. „Mikołajek i Mikołaje”. Po zapoznaniu się z lekturą przez przedszkolaków, piłkarze zachęcali dzieci do aktywnego trybu życia od najmłodszych lat. – Dzięki aktywności fizycznej możemy naprawdę wiele zyskać. Oprócz wywalczonych medali czy pucharów, dbamy o to co w życiu najważniejsze, czyli o zdrowie – mówili podczas spotkania przedstawiciele klubu.
Na pamiątkę dzisiejszego spotkania zielono-czarni wręczyli dzieciom zdjęcia z autografami piłkarzy oraz klubowe gadżety. – Cieszymy się, że mieliśmy możliwość spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Polkowic. Z największą przyjemnością odwiedzamy przedszkola. Mamy nadzieję, że w przyszłości dzieci równie chętnie będą przychodziły na nasz stadion. Zorganizujemy wówczas wycieczkę po obiekcie czy też trening pokazowy – mówili nam piłkarze. Po spotkaniu przedszkolaki wyraziły chęć trenowania w miejscowym KS oraz uczęszczania na mecze mistrzowskie zespołu seniorów.