Pierwsze punkty młodzików

W zaległym meczu 1. kolejki Ligi Dolnośląskiej Młodzików piłkarze KS Polkowice pokonali na wyjeździe Łużyce Lubań 5:4. Bramki dla podopiecznych trenera Wojciecha Juraka zdobyli:  Fabian Frankowski 3 oraz Kasjan Frankowski i Jakub Matwiszyn.

 

 

Trener Wojciech Jurak: Bardzo się cieszę bo zdobyliśmy pierwsze 3 punkty w tym sezonie LDM i odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo od bardzo długiego czasu. Należało się to chłopakom za ich determinację i dobrą grę w tym spotkaniu. Zwłaszcza nasza gra w ofensywie wyglądała obiecująco, bo oprócz 5-ciu goli stworzyliśmy masę okazji pod bramką przeciwnika. Nadal szwankuje u nas gra w obronie, wyprowadzanie piłki od bramki oraz popełniamy dużo błędów indywidualnych, ale właśnie w takim wieku mają się zawodnicy na nich uczyć. Spotkanie z Łużycami mieliśmy pod swoją kontrolą, choć w pewnym momencie gospodarze doszli nas na 4:4 i wydawało się, że mogą pójść za ciosem. Na szczęście chwilę później to my zadaliśmy ostateczny cios po kapitalnej asyście Kasjana Frankowskiego i dopełnionym hat-tricku Fabiana Frankowskiego. Pochwały za występ należą się całej 14-tce, która udała się na ten mecz, a cichym bohaterem był na pewno występujący po raz pierwszy w życiu w ligowym meczu w bramce – Jakub Iżykiewicz”

 

Łużyce Lubań – KS Polkowice 4:5 (1:2)
Bramki: Fabian Frankowski 3, Kasjan Frankowski 1, Jakub Matwiszyn 1

KS Polkowice: Jakub Iżykiewicz, Tomasz Sulima, Bartłomiej Kuriata, Patryk Swół, Seweryn Pasternak, Jakub Matwiszyn, Jakub Łoziński, Kasjan Frankowski, Fabian Frankowski, Hubert Chyliński, Oliwier Golasiński, Mateusz Terlecki, Mateusz Trojanowski, Maksymilian Makowiecki.