Pierwsze punkty Francuzów

W meczu inaugurującym fazę grupową Mistrzostw Europy amatorów Francja pokonała reprezentację Macedonii 1:0. W poniedziałek na stadionie przy ul. Kopalnianej Francuzi zmierzą się z Rumunią.

Rywalizacja o ścisły finał Mistrzostw Europy toczy się w ośmiu krajach. W Polsce mecze rozgrywane są w Polkowicach, Legnicy i Lubinie. W sobotę na stadionie przy ul. Kopalnianej w Polkowicach zagrały Francja i Macedonia. Pojedynek był wyrównany tylko przez pierwsze 15 minut. Później zarysowała się przewaga Francuzów, którzy w 33 minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kevin Harel. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Francji 1:0. W drugiej odsłonie nadal stroną dyktującą warunki gry i lepszą piłkarsko byli „trójkolorowi”. Do końca spotkania mimo dogodnych sytuacji pod bramką Macedończyków więcej goli nie padło. Francja pewnie pokonała Macedonię 1:0. W poniedziałek na stadionie KS-u Polkowice rozegrane zostanie kolejne spotkanie Mistrzostw Europy amatorów. Francuzi zagrają z Rumunią.