Mamy lidera

W meczu eWinner II liga piłkarze Górnika Polkowice wygrali na wyjeździe z Sokołem Ostróda 1:0. Wygraną i 3 punkty zielono-czarnym dał Mateusz Piątkowski.

Kolejne punkty mogą dopisać do swojego konta piłkarze Górnika. W meczu wyjazdowym podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia pokonali Sokoła Ostróda 1:0. Polkowiczanie po golu Mateusza Piątkowskiego w 39 min. objęli prowadzenie. Dwie minuty później wynik mógł podwyższyć Eryk Sobków. Uderzenie napastnika zielono-czarnych z rzutu karnego obronił jednak golkiper miejscowych. W drugiej odsłonie bramki nie padły i mecz zakończył się zwycięstwem Górnika. Po zwycięstwie nad Sokołem polkowiczanie wrócili na fotel lidera.

Sokół Ostróda – Górnik Polkowice 0:1 (0:1)
Bramka: Mateusz Piątkowski 39

Sokół: 12. Kacper Trelowski – 20. Michał Zimmer (65, 10. Wojciech Kalinowski), 5. Krzysztof Wicki, 8. Karol Żwir, 6. Adam Dobosz – 14. Tomasz Gajda (85, 17. Dominik Więcek), 31. Jakub Czajkowski, 22. Łukasz Soszyński (66, 7. Paweł Brzuzy), 28. Łukasz Mozler (46, 9. Sebastian Rugowski), 30. Dawid Wolny – 11. Rafał Siemaszko.

Górnik: 74. Jakub Szymański (74, 99. Jakub Kopaniecki) – 11. Dominik Radziemski, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz, 4. Jarosław Ratajczak – 23. Eryk Sobków (79, 29. Filip Baranowski), 56. Michał Danilczyk, 30. Kamil Wacławczyk (79, 8. Bruno Żołądź), 13. Ernest Terpiłowski – 37. Mateusz Piątkowski (79, 20. Rafał Karmelita), 17. Mariusz Szuszkiewicz (90, 5. Paweł Kucharczyk).

żółte kartki: Soszyński, Żwir – Wacławczyk, Ratajczak, Karmelita, Żołądź, Kopaniecki.

sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).

W 41. minucie Eryk Sobków (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Kacper Trelowski obronił).