Piątkowa wygrana juniorów

W meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KS Polkowice pokonali w Bolesławcu drużynę Bobrzan 5:2. Bramki dla podopiecznych trenera Andrzeja Wójcika zdobyli: Konefał 2, Tański 2 oraz Jankowski.

29

Pierwsza część spotkania to dobra, agresywna gra juniorów z Polkowic, którzy podeszli do meczu z ostatnim zespołem w tabeli bardzo skoncentrowani. Szybko strzelona bramka przez Wojtka Konefała dodała skrzydeł podopiecznym trenera Wójcika. Zielono-czarni za sprawą Kamila Olszewskiego i Piotra Białocerkiewicza przedzierali się bocznymi strefami boiska. Precyzyjne dośrodkowania znajdowały adresatów a łupem bramkowym w pierwszych 45. minutach podzielili się Wojtek Konefał oraz Kordian Tański. W tej części spotkania na szczególną uwagę zasługuje Mateusz Leśniewski, który dzielnie walczył w środku boiska, notując szereg odbiorów.Druga połowa to wyrównana gra z obu stron oraz 3 zmarnowane sytuacje sam na sam Wojtka Konefała. Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły, gospodarze dwukrotnie trafili do bramki KS-u zmniejszając rozmiary porażki. Ostatecznie polkowiczanie pokonali rywala 5:2.

Po dobrym meczu szczególnie w pierwszych  45. minutach wracamy na podium w ligowej tabeli. Niestety po przerwie zapomnieliśmy, że mecz trwa 90 minut. Chociaż nasz sukces ani przez moment nie był zagrożony, to utrata dwóch bramek w sytuacji, kiedy mecz jest pod kontrolą te temat do analizy. Strzelamy ogromną ilość bramek, ale równie dużo tracimy. Następnym naszym rywalem będzie Ślęza Wrocław. Postaramy się w tym meczu nie popełniać takich błędów jak dotychczas – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

BKS Bobrzanie Bolesławiec – KS Polkowice 2:5 (0:4)
Bramki dla KS: Konefał 2, Tański 2, Jankowski

KS Polkowice: Furtak, Górecki, Kłak, Wasieńko – Białocerkiewicz (Sołtys), Leśniewski, Jankowski (Żurkowski), Olszewski, Suchora (Świdwa), Tański, Konefał