Orła cień

W ostatniej kolejce rundy jesiennej piłkarze KS Polkowice pokonali na wyjeździe Orła Ząbkowice Śląskie 6:2. Łupem bramkowym podzielili się Karol Fryzowicz, Ariel Sworacki, Szymon Szymik i Krzysztof Kaliciak.

_DSC0863

Gospodarze dotrzymywali kroku naszej drużynie tylko do 17 minuty meczu, kiedy to wynik spotkania otworzył Karol Fryzowicz. Trzy minuty później było już 2:0 dla KS-u. Maciej Bancewicz wykonywał rzut rożny, a Szymon Szymik uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Kolejna bramka dla zielono-czarnych padła w 34 min. Ariel Sworacki przymierzył z rzutu wolnego i na przerwę podopieczni trenera Jarosława Pedryca schodzili prowadząc 3:0. Po zmieni stron goście próbowali odrobić straty i w 59 min. zdobyli swojego pierwszego gola. Odpowiedź naszego zespołu była niemal natychmiastowa. Krzysztof Kaliciak otrzymał dokładne podanie i wpadł z futbolówką w pole karne, gdzie został wycięty równo z trawą. Jedenastkę na gola zamienił Ariel Sworacki i było 4:1 dla KS-u. Chwile później Fryzowicz zagrał do Kaliciak a ten strzałem głową pokonał golkipera miejscowych. Festiwal strzelecki w wykonaniu podopiecznych trenera Pedryca trwał nadal. W 75 min. Bancewicz posłał piłkę z rzutu rożnego w pole karne Orła i Szymik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tuż przed końcem spotkania miejscowi po stałym fragmencie gry zdobyli swoją drugą bramkę. Ostatnie KS Polkowice rozgromił w Ząbkowicach Śląskich miejscowy zespół Orła 6:2.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – KS Polkowice 2:6 (0:3)

Bramki dla KS: Fryzowicz 17, Szymik 20, 75, Sworacki 34, 62 k., Kaliciak 65.

KS Polkowice: Primel – Zawadzki ( 80 Karpiński), Szymik, Wacławczyk, Drzazga (72 Dziadowicz), Bancewicz (85 Kochman), Szuszkiewicz (82 Magdziak), Kaliciak (70 Jurak), Sworacki, Kasiński, Fryzowicz (85 Dybizbański).